Genel 22 KASIM 2010 / 11:54

WiFi sinyalleri ağaçları hasta ediyor

Hollanda'da yapılan araştırmaya göre şehirdeki ağaçların yüzde 70'i radyasyondan dolayı hasta.

Hollanda'da yapılan araştırmaya göre şehirdeki ağaçların yüzde 70'i radyasyondan dolayı hasta.


Avrupa'da yapılan bir çalışma yerel ağlar ve cep telefonların yaydığı radyasyon sebebiyle şehirdeki ağaçların hasta olduğunu ortaya çıkardı.

Hollanda'da gerçekleştirilen çalışma, WiFi ağlarının yaydığı radyasyonun ağaçlara zarar verdiği, gövdelerinde yarılmalara ve açılmalara sebep olduğunu hatta büyümelerini olumsuz yönde etkilediğini ortaya çıkardı.

Beş yıllık sürecin incelendiği çalışmada şehir içinde bulunan ağaçların yüzde 70'inde hiçbir virüs ya da bakteriye rastlanmamasına rağmen benzer semptomlar görülüyor. Bu semptomlar incelendiğinde, ağaçların kablosuz ağlar, cep telefonları, emisyonu yüksek otomobil ve kamyonlardan etkilendiği ortaya çıktı.

Hollanda'nın batı kesiminde bulunan Alphen aan den Rijn şehrinde gerçekleştirilen araştırma, bundan beş yıl önce yayılan radyasyondan etkilenen şehirdeki ağaçların sadece yüzde 10 oranında olduğunu gösterdi.

Araştırmacılar, sonuçları kesinleştirmek için daha uzun süreli çalışmalara başlandığını açıkladılar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun