Genel 30 NİSAN 2010 / 11:59

Widget Geliştirme Yarışması'nın sonuçları belli oldu

Vodafone'un WEBŞIN Opera Mini 5.0 için başlattığı ödüllü Widget Geliştirme Yarışması sonuçlandı.

Vodafone'un WEBŞIN Opera Mini 5.0 için başlattığı ödüllü Widget Geliştirme Yarışması sonuçlandı.


Vodafone Türkiye'nin Webşın Opera Mini'nin 5.0 sürümü için 18 yaşını dolduran herkese açık olarak düzenlediği Widget Geliştirme Yarışması sonuçlandı. Yarışmada birinciliği Kocaeli Üniversitesi'nden Gürel Yıldız, ikinciliği Osmangazi Üniversitesi'nden Bektaş Mesut Şıvgın, üçüncülüğü Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Talha Erdemli aldı.

WEBŞIN Opera Mini üzerinde çalışacak Widget'ları geliştiren gençler başta Vodafone Türkiye'de staj olmak üzere çeşitli ödüllerin sahibi oldu.

Dereceye girenlere hediye yağmuruna tutuldu

İlk üçe giren gençlere Vodafone Türkiye'de staj olanağı sağlandı. Bunun yanı sıra finale kalan ilk 10 Widget'ı geliştiren tüm yarışmacılara Acer dizüstü bilgisayar, kısa listeye kalan diğer 10 Widget'ı geliştiren yarışmacılara ise Nokia N97 akıllı telefon hediye edildi. Yazılım becerilerini sergilemek ve sektörel alanda kendilerini göstermek isteyen gençlerin geliştirdikleri Widget'lar www.simdiseninsiran.com adresi üzerinden yarıştı.

Widget'lar arasında üçüncü olan Döviz adlı Widget anlık döviz bilgilerini cep telefonunuza taşırken, ikinci sırayı alan Sine Seans Widget'ı ise Türkiye çapında tüm sinema salonlarındaki film ve seans bilgilerini cep telefonuna ışınlıyor. Birinciliği kazanan Gürel Yıldız'ın geliştirdiği Wordilator isimli Widget'ı ise İngilizce kelime dağarcığını geliştirmek isteyenlere yardımcı oluyor. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun