Genel 22 EYLÜL 2008 / 13:37

Web tarayıcıda Yahoo rapsodisi

Yahoo’nun, çevrimiçi müzik servisi Rhapsody ile işbirliği sayesinde kullanıcılar Yahoo arama motorunda bir sanatçının ismini arayıp bulduklarında o sanatçının şarkılarını baştan sona dinleyebiliyor.

Yahoo’nun, çevrimiçi müzik servisi Rhapsody ile işbirliği sayesinde kullanıcılar Yahoo arama motorunda bir sanatçının ismini arayıp bulduklarında o sanatçının şarkılarını baştan sona dinleyebiliyor.


MTV ve RealNetworks’ün hizmeti olan Rhapsody, şarkı seçimi yapılınca web tarayıcının alt kısmında beliren FoxyTunes Player’a ve kendi arşivinden beş milyon şarkıya erişim sağlıyor.


 


Yahoo’ya bir sanatçı ismi yazıp arayan kişiler, arama sonuçlarının başında sanatçının bir resmini ve resmi web sitesinin adresini görüyor. Portalden ayrıca fotoğraflar, müzik, video klipler, şarkı sözleri ve diğer içeriklere de ulaşılıyor. Çalınması mümkün olan şarkıların da kısa bir listesi görülüyor. Bu listeden herhangi bir şarkı adına tıklayınca FoxyTunes Player başlatılıyor. Web tarayıcıda müzik dinlemeyi sağlayan müzik çalar gezilen sayfadaki tüm şarkı bağlantılarını otomatik olarak buluyor. Bu özellikten yararlanmak için herhangi bir ek yazılım indirmek ve kurmak gerekmiyor.


 


Kullanıcılara her 30 gün için 25 şarkı limiti veriliyor. Limit aşılırsa bir dahaki 30 günlük sürece kadar şarkıların sadece 30 saniyelik örnekleri dinlenebiliyor. Sınırsız erişim için 13 dolar ödeyip Rhapsody Sınırsız Servis’e üye olmak gerekiyor.


 


www.yahoo.com


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun