Genel 17 HAZİRAN 2010 / 06:22

WatchGuard güvenlik ürünleri yenilendi

Geliştirilen sistemle artırılmış güvenlik önlemlerinin yanında yöneticilerin kontrol olanakları da artırılıyor.

Geliştirilen sistemle artırılmış güvenlik önlemlerinin yanında yöneticilerin kontrol olanakları da artırılıyor.


İş güvenlik çözümleriyle dünyada kendine iyi bir yer edinmiş olan, Türkiye’ye de bir yıl önce Intercomp aracılıyla gelen WatchGuard’ın yeni ağ ve içerik güvenliği ürünleri tanıtıldı. Yapılan basın toplantısında geliştirilebilir tehdit yönetimi (XTM) ve genişletilebilir içerik güvenliği (XCS) ürünlerine ait yeni güncellemelerden bahsedildi.

Yeni ürünlere eklenen özelliklerden dikkat çekici olan “Reputation Enable Defense”, dünya çapındaki WatchGuard kullanıcılarının tavsiyeleri üzerine, virüs taraması yapmaya gerek duymadan internetteki tehlikelere karşı koruma sağlıyor. Bu sayede donanımda performans harcanmadan güvenlik sağlanıyor.

Kısa bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz WatchGuard Ürün Müdürü Tim Helming kendilerinin rakiplerine göre farkını, “En güçlü güvenliği sağlamanın yanında en kolay kullanım imkanını da veriyor olmamız bizi bir adım öne çıkarıyor. Tak ve kullan ürünlerimizle her işletmede kolayca kurulabilen sistemler üretiyoruz” diyerek belirtti.

Ayrıca güvenlik sistemlerini başka bir boyuta taşıyarak şirket içinde çalışanların internette yaptıkları her işlemi yöneticiler tarafından takip edilebilir hale getirdiklerini belirten Helming, “Şirket içindeki verimin de artışına bu şekilde katkı sağlarken, yöneticilerin kontrolünü artırıyoruz” dedi.

YORUMLAR
no watcguard 21 MAYIS 2013 / 11:25 0 0
burada yazılanlar doğru değil. watchguard ürünlerini sisteminize soktuğunuz anda ona erişmek için 40 takla atmak zorunda kalıyorsunuz. web manage olmaması (var deniyor aldanmayın) büyük handikap. ayrıca kural yazarken http ve https gibi protokollere ayrı ayrı yetkilendirme ve denetim yapmanız gerekiyor, örneğin bir kullanıcının http izinlerini açarken https için ayrı bir kural oluşturup tekrar yetki vermeniz gerekiyor. bunları daha fazla örneklendirebilirim. ayrıca günümüzde IPS çağ atlıyor içinde bulunduğumuz dönem kırılma noktasıdır. artık gelecek nesil cihazlar başlığındaki cihazları görüyor olacağız. bu cihazlar log ve reports tarafında çok güçlü ve esnek bir yapıya sahip fakat watchguard'da bu özellikler yok tamamen sistemciyi boğmaya yönelik bir tasarımı var. system manager yazılımınız bilgisayarınızda yok ise cihaza müdahale edemiyorsunuz. 150mb bu programı her bilgisayara indirip kuracak kadar vaktiniz yada yetkiniz olmayabilir. kalın sağlıcakla
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun