Genel 14 HAZİRAN 2010 / 13:27

Vuvuzela sesini FIFA yerine LG engelliyor

Vuvuzela geleneği tartışıladursun, LG bu derde son vermek için Clear Voice özelliğini adres gösterdi.

Vuvuzela geleneği tartışıladursun, LG bu derde son vermek için Clear Voice özelliğini adres gösterdi.


Tam da iki satır aşağıda vuvuzela sesi kafa şişirdi haberi yapmışken, LG'den ilginç bir haber geldi. Habere göre LG bu rahatsız edici sese televizyonlarındaki Clear Voice özelliğiyle son verebildiğini iddia ediyor.

LG'nin tüm LCD, Plazma ve 3D Full LED televizyonlarında bulunan Clear Voice (Net Ses) özelliği, istenmeyen sesleri engelleyerek maçları stattakinden bile daha net duyarak izleyebileceğiniz iddiasında (bu nasıl bir iddiadır şaştık kaldık bu arada). İnsan seslerinin ön plana çıkarılmasına olanak sağlayan teknoloji ile vuvuzela, tezahürat ve diğer sesler maç keyfinizi bölmez deniyor (tezahürat maç keyfini böler gibi bir varsayımı varmış LG'nin, bunu da not düşelim).

Çalışır mı? Gidip yerinde denemek lazım. Dünya kupası için böyle bir yatırıma değer mi? O da sizin bileceğiniz iş...

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun