Genel 05 OCAK 2010 / 11:19

VoIP kulaklıklar iletişime ses getiriyor

Sennheiser Communications, çağrı merkezlerine özel VoIP kulaklıklarını piyasaya sürdü.

Sennheiser Communications, çağrı merkezlerine özel VoIP kulaklıklarını piyasaya sürdü.


Sennheiser, özellikle çağrı merkezlerindeki kullanıcıları hedefleyen yüksek ses kalitesine sahip yeni kulaklıklarını 2010 yılının ilk haftasında Bircom güvencesiyle Türkiye pazarına sundu. Sennheiser VoIP kulaklık serisi, internet üzerinden telefon görüşmesi yaparak iletişim giderlerini en aza indirgemeyi hedefleyen ve yüksek ses kalitesini tercih eden kullanıcılar için gelişmiş teknolojiye sahip ürünlerden oluşuyor.

Kablolu kulaklık kullanan işletmeler ve çağrı merkezlerindeki telefon kullanıcıları için konfor ve teknolojiyi bir arada sunan Sennheiser Communications VoIP serisi kulaklıklarının gürültü filtreleme özelliğine sahip mikrofonları, dışarıdan gelen tüm sesleri filtreleyerek telefon görüşmesi yapan kişilerin sadece görüşmeye odaklanmasını sağlıyor. Kullanıcının kulağını ani ses şoklarından koruyan activegard teknolojisi, tüm Sennheiser Communications kulaklıklarında olduğu gibi VoIP serisinde de mevcut.

VoIP teknolojisi firmaların dünyanın her yerindeki şubeleriyle ücretsiz telefon görüşmesi yapmalarına ve sabit hat telefon giderlerinden tasarruf etmelerine olanak sağlıyor. VoIP operatör pazarı her geçen gün büyürken, 2013 yılına kadar IP lisanslarının yüzde 17 oranında artacağı, global bütünleşik iletişim pazarının da 13.4 milyar dolara ulaşacağı öngörülüyor.