Genel 20 MAYIS 2010 / 10:43

Vodafone, Turkcell ve Avea'dan Facebook Zero'ya giriş ücretsiz

Vodafone, Turkcell ve Avea aboneleri bundan böyle Facebook'un görselsiz versiyonu Zero'yu ücretsiz olarak kullanabilecek.

Vodafone, Turkcell ve Avea aboneleri bundan böyle Facebook'un görselsiz versiyonu Zero'yu ücretsiz olarak kullanabilecek.


Vodafone Türkiye, Turkcell ve Avea; Facebook'un yeni bir mobil versiyonunu abonelerinin kullanımına ücretsiz olarak açtı. Facebook Mobile'ın (m.facebook.com'un) tüm görsel içerikten arındırılmış versiyonu olan Facebook Zero, bugünden itibaren ücretsiz olarak Vodafone, Turkcell ve Avea abonelerinin hizmetinde.

Bu hizmetten yararlanmak için belirli bir kampanya veya tarifeye üye olmak gerekmiyor. Aboneler, cihazlarının tarayıcılarından adres satırına m.facebook.com yerine 0.facebook.com, O.facebook.com, o.facebook.com, zero.facebook.com, login.facebook.com veya static.ak.fbcdn.net yazarak "ücretsiz" sosyalleşebiliyor.

Fotoğraf ve grafiklerin link olarak yer aldığı sitede, herhangi bir fotoğrafın linkine tıklayan kullanıcılar, standart siteye yönlendirildiklerine dair bir bilgilendirme görüyor. Fotoğraf ve benzeri içerikleri standart mobil siteden bağlantı ücreti ödeyerek görüntülemek isteyenler için ise her operatörün farklı bir ücretlendirme uygulaması bulunuyor.

Avea aboneleri fotoğraf görüntülediklerinde standart internet tarifeleri üzerinden ücret ödüyor. Turkcell'de ise aboneler günde 3 TL, gençTarife’liler ise 50 Kuruş’luk internet kullanımı yaptıklarında herhangi bir başvuru gerekmeksizin gün sonuna kadar 15 MB ücretsiz kullanım hakkı kazanıyorlar. Vodafone'un ise bu konuda ne gibi bir ücretlendirme yaptığı bilinmiyor.