Genel 24 ŞUBAT 2010 / 15:49

Vodafone, Troya'yı dünyaya tanıtıyor

Vodafone, 2008 yılından beri Troya'nın sponsoru.

Vodafone, 2008 yılından beri Troya'nın sponsoru.


Vodafone Türkiye'nin sponsorluğunda sahne alan Troya gösterisi, ilk kez sergilendiği İstanbul Kongre Merkezi'nde bürokrasi, iş, basın ve sanat dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Dinamik bir performansla gerçekleştirilen özel gösteri büyük beğeni topladı.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, gösteri öncesinde Troya'nın anlamı ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Vodafone'un faaliyet gösterdiği her ülkede, toplumsal ve kültürel değerleriyle hareket ettiğini, sosyal yatırımlarını bu anlayış doğrultusunda yönlendirdiğini belirten Timuray şöyle devam etti: "Vodafone Türkiye olarak ülkemizin kültürel mirasının, toplumsal değerlerinin global arenada tanıtımına destek olmayı son derece önemsiyoruz. Türkiye'nin yurtdışındaki tanıtımına destek olmayı hedefliyoruz. Troya da bizim bu yaklaşımımızın araçlarından biri. Anadolu Ateşi gibi, çok güçlü bir vizyonun ve müthiş bir emeğin ürünü olan, dünya standartlarında böyle bir grubumuz olması, ülkemizin tanıtımı açısından büyük bir şans."

Mustafa Erdoğan'ın Genel Sanat Yönetmenliği'nde, Anadolu Ateşi tarafından sunulan Troya adlı gösteri, 3000 yıllık Troya destanını müzik ve dansla canlandırıyor.