Genel 18 MART 2010 / 12:49

Vodafone sinyali daha uzağa yolladı

3G hız rekorunun haftalık olarak değiştiği ülkede Vodafone bir hız rekoruna daha imza attı.

3G hız rekorunun haftalık olarak değiştiği ülkede Vodafone bir hız rekoruna daha imza attı.


Vodafone, Türkiye'de kırdığı 3G hız rekorlarına 18 Mart günü 43.2 Mbps Dual Carrier HSPA+ OTA teknolojisiyle iki ayrı noktada canlı şebekede 43.1 Mbps hızına ulaşarak bir yenisini eklediğini duyurdu. İstanbul Vodafone Plaza'da basının da katılımıyla gerçekleştirilen veri indirme hız testinde Vodafone, Dual Carrier HSPA+ OTA teknolojisiyle 43.1 Mbps hızına canlı şebeke üzerinden ulaştı.

Vodafone Türkiye Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı John Samarron, yaptığı açıklamada "Daha önce Türkiye'de 3G+ ağında ilk kez 21.1 Mbps ve 28.8 Mbps hızlarına ulaşmıştık. Bugün burada Vodafone 3G+ farkıyla kırdığımız rekorla dünyadaki teknoloji liderliğimizi Türkiye'ye de yansıtmaya kararlı olduğumuzu bir kez daha gösterdik" dedi.

Vodafone Portekiz, Dual Carrier HSPA+ OTA teknolojisini kullanılarak ilk kez 29 Ocak 2010'da 41.8 Mpbs hızına, ardından GSMA 2010'da 42.6 Mpbs hızına ulaşmayı başarmıştı. Vodafone Türkiye yaptığı denemeyle Vodafone Maslak Plaza'da saniyede 43.1 megabit hızına ve Taksim Hyatt Regency Hotel'inde saniyede 42.6 megabit olmak üzere iki ayrı noktada ulaşmayı başararak, dünya çapında Vodafone Grubu içerisinde hız rekorunu kıran son ülke oldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun