Genel 01 ŞUBAT 2010 / 11:22

Vodafone her ilin kendi dilinden konuşuyor

Vodafone, abonelerine yaşadıkları veya doğdukları illerin haberlerini SMS ile göndermeye başladı.

Vodafone, abonelerine yaşadıkları veya doğdukları illerin haberlerini SMS ile göndermeye başladı.


Vodafone Türkiye'nin iş ortakları Anadolu Ajansı ve Cetech ile birlikte, Türkiye'nin 11 ili için özel hazırladığı Vodafone "İl Haber Paketi", abonelerin yaşadıkları veya doğdukları illerle ilgili özel bilgi ve haberleri SMS aracılığıyla anında cep telefonlarına iletiyor. Hizmet ilk aşamada Adana, Antalya, Balıkesir, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun ve Şanlıurfa illerini kapsıyor. Başka illerden talep gelmesi halinde, İl Haber Paketi yeni illeri kapsayacak şekilde genişleyecek.

İl Haber Paketi'nden yararlanmak için 7070 SMS servis numarasına ABONE ILHABER ILPLAKA KODU yazmak yeterli. Örneğin, Adana için haber paketinden yararlanmak isteyen bir abone, "ABONE ILHABER 01" yazdığı takdirde Adana'yla ilgili özel bilgi ve haberleri alabilecek.

Vodafone Türkiye Kurumsal Pazarlama Bölüm Başkanı Kurtuluş Alıç konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Vodafone aboneleri il haber paketi ile yaşadıkları veya takip etmek istedikleri şehirlerdeki gelişmelerden haberdar olabilecek. Önümüzdeki dönemde de yeni hizmetlerimizi abonelerimize sunmaya devam edeceğiz."

Günde 2-4 SMS gönderilen İl Haber Paketi'nin aylık ücreti, faturalı ve ön ödemeli Vodafone aboneleri için 24 SMS / 48 kontör olarak belirlendi.