Genel 04 MART 2010 / 12:03

Vodafone genç yetenekleri arıyor

Vodafone, sunduğu Widget Geliştirme Yarışması ile gençlere kendilerini gösterme fırsatı sunuyor.

Vodafone, sunduğu Widget Geliştirme Yarışması ile gençlere kendilerini gösterme fırsatı sunuyor.


Vodafone, ürünü Webşın'ın 5.0 sürümü için fırsatlarla dolu bir yarışma düzenliyor. Genç yazılımcılar interneti cebe ışınlayan WEBŞIN'ın yeni versiyonu 5.0 için geliştirecekleri uygulamalar ile ödüllü Widget Geliştirme Yarışması'nda becerilerini gösterme fırsatı yakalayacaklar.

Vodafone abonelerine özel olarak geliştirilen ve cep telefonuyla internette gezinmek için kullanımı en kolay tarayıcı niteliğini taşıyan Webşın üzerinde çalışacak Widget'ları yani minik uygulamaları geliştiren gençleri çeşitli ödüller bekliyor. Vodafone Türkiye, yarışma kapsamında genç yazılım geliştiricileri özendirmek ve bu alandaki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla ilk 3 sırayı kazananları Vodafone Türkiye'de staj yapma fırsatını sunarak ödüllendirecek.

18 yaşını dolduran herkese açık olan yarışmada, Vodafone öncelikli olarak üniversite öğrencilerini bu heyecan verici yarışmaya davet ediyor. İlk üçe giren finalistlere Vodafone Türkiye'de staj imkanı sağlanacak. Bunun yanısıra finale kalan ilk 10 Widget'i geliştiren tüm yarışmacılara Acer dizüstü bilgisayar, kısa listeye kalan diğer 10 Widgeti geliştiren yarışmacıya ise Nokia N97 akıllı telefon hediye edilecek. Yazılım becerilerini sergilemek ve sektörel alanda kendilerini göstermek isteyen gençlerin yarışmaya kayıt olmak ve bilgi almak için 24 Mart'a kadar www.simdiseninsiran.com adresini ziyaret etmeleri ve yönergeleri izleyerek, geliştirdikleri Widget'ları yüklemeleri yeterli.

Jüri üyeleri tarafından 26-30 Mart tarihleri arasında değerlendirilecek olan Widget'lar arasından dereceye girenler düzenlenecek tören ile açıklanarak ödüllendirilecek.

Widget'lar Opera Mini'yle tüm dünyaya dağılacak!

Oyun, bilgi, eğlence, müzik, e-kitap, sosyal topluluklar, spor ve Mashups yani hibrid web uygulaması kategorilerinin yer aldığı yarışma sonunda kategori birincisi Widget'lar Vodafone Türkiye'nin dağıtacağı Webşın 5.0'a ve dünya çapında Opera Mini 5.0'a entegre edilecek. Türkiye'nin yanı sıra Romanya, Mısır, Tanzanya, Almanya, Portekiz, Güney Afrika, İspanya, Yunanistan ve İngiltere'nin de aralarında yer aldığı ülkelerde Vodafone tarafından duyurulacak olan Webşın/Opera Mini 5.0'ın 31 Mart'ta yapılacak dünya lansmanında da dereceye giren Widget'lar Türkiye adına sergilenecek. Ayrıca geliştirilen Widget'lar Opera Mini'nin resmi web sitesinde yer alacak ve dünyanın her yerinden indirilebilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun