Genel 15 MART 2010 / 08:39

Vodafone geleceğinize şekil veriyor

Vodafone Türkiye, "Vodafone All Stars" programı için başvuruları almaya başladı.

Vodafone Türkiye, "Vodafone All Stars" programı için başvuruları almaya başladı.


Üniversite öğrencilerine Vodafone'da iş deneyimi yaşayarak potansiyellerini keşfetme ve yeni mezunlara kariyerlerine başlangıç yapma olanağı sunan Vodafone All Stars programlarına başvurular alınmaya başlandı. All Stars programları kapsamında Vodafone, Vodafone All Stars "Yeni Mezun" ve "Genç Yetenek" adları altında iki temel programı hayata geçiriyor. 15 Nisan'a kadar sürecek olan başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Vodafone All Stars Yeni Mezun Programı'na kabul edilen gençler kariyerlerine Vodafone'da başlangıç yapacaklar. Vodafone All Stars Genç Yetenek Programı'na katılmayı hak kazanan öğrenciler ise Vodafone bünyesinde farklı bir çalışma deneyimi yaşayacaklar.

Vodafone'un bu yıl ilk kez düzenlediği Vodafone All Stars Yeni Mezun Programı, üniversitelerin lisans veya yüksek lisans programlarından yeni mezun olmuş veya en fazla 1 yıl iş tecrübesi bulunan gençlere yönelik olarak geliştirildi.

Vodafone Allstars Yeni Mezun Programı nedir?

Vodafone All Stars Yeni Mezun programı, organizasyonun mevcut ve ileride ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve uzun vadede liderlik rollerini şirket içinden yükselen çalışanlar ile doldurabilme amacı ile yüksek potansiyele sahip gençleri Vodafone'a çekmeyi hedefliyor. Vodafone'un gençlere yönelik olarak bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği "Vodafone All Stars Yeni Mezun Programı" üniversitelerin lisans veya lisansüstü programlarından yeni mezun olan ve en fazla 1 yıl iş tecrübesine sahip gençlere kariyerlerine etkili bir başlangıç yapma fırsatı sunuyor. Network, IT, Satış, Ürün ve Servisler, Pazarlama foksiyonlarına yönelik alım yapılacak programa katılmaya hak kazanan genç mezunlar dünya standartlarında bir kariyerin kapılarını açma fırsatını yakalayacaklar. Program katılımcıları Vodafone liderlik ekibi ve yöneticilerinin tecrübelerinden faydalanma imkânı elde edebilecek; çeşitli kişisel gelişim ve teknik eğitimler, sosyal sorumluluk projesine katılabilecek. İlk bir yıl içerisinde şirketin çeşitli fonksiyonlarına ilişkin gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ile gezilerle vizyonlarını geliştirme ve liderlik becerilerini artırma imkanına sahip olacaklar.

23-24 yaş sınırı ve çok iyi derecede İngilizce şartı bulunan programa başvurular 1 Mart- 15 Nisan 2010 tarihleri arasında www.vodafone.com.tr üzerinden kabul edilecek. Vodafone Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Rengin Onay, seçme ve yerleştirme süreci 31 Mayıs'ta tamamlanacak olan programa başvuracak adaylarda aradıkları ortak yetkinlikleri "analitik düşünceye sahip ve öğrenmeye açık olmak, her zaman daha iyisi için çaba göstermek, iyi bir ekip oyuncusu olmak, yenilikçi ve yaratıcı olmak " şeklinde tanımlıyor.

Vodafone All Stars Genç Yetenek Programı nedir?

B yıl 3. kez düzenlenen Vodafone All Stars Genç Yetenek Programı'na başvurular 1 Mart-15 Nisan arasında kabul edilecek. Adaylarda üniversite 3. sınıf öğrencisi olma, akademik başarı, sosyal girişkenlik ve çok iyi derecede İngilizce bilme şartları aranıyor. Seçme ve yerleştirme sürecinden başarıyla geçen öğrenciler, Temmuz-Eylül döneminde Vodafone Türkiye bünyesinde birbirinden farklı bölümlerde aktif olarak görev alacak. 3 aylık programın bitiminde yapılacak final yarışmasında birinciliği kazanan Genç Yetenek Vodafone'un faaliyet gösterdiği diğer ülkelerden birinde çalışma şansını yakalayacak.

Program kapsamında, adayların üzerinde çalışacağı projelerin belirlenmesinin ve adaylarda aranacak yetkinliklerin netleşmesinin ardından başvurular özgeçmiş ve başvuru sırasında yöneltilen yetkinlik bazlı sorulara verilen yanıtlar üzerinden eleniyor.

Olumlu değerlendirilen adaylar kişilik envanteri, analitik düşünme, sayısal beceri, durumsal karar alma gibi çeşitli testlere katılıyor. Testlerde başarılı olan adaylar telefon mülakatıyla yakından tanınıyor ve bir sonraki aşamaya katılmaya hak kazananlar Değerlendirme Merkezi'ne davet ediliyor. Burada grup tartışması ve bireysel sunumlarıyla kendilerini gösteren adaylar arasından seçilen başarılı adaylar son aşama olarak fonksiyon üst düzey yöneticileri ile gerçekleştirilecek yetkinlik bazlı mülakata katılıyor.

Yurtdışında kariyer imkanı

Seçim sürecinin ardından programa katılmaya hak kazanan genç yetenekler, kapsamlı bir oryantasyon süreciyle Vodafone'a adım atıyor. Program bitimine bir ay kala Final Yarışması için belirlenen konu adaylarla paylaşılıyor. Genç Yetenekler Eylül başında düzenlenen yarışma kapsamında Vodafone Türkiye'nin yönetim kurulu üyelerinden oluşan jüriye çalışmalarını Eylül başında gerçekleştirilen yarışmada sergileme imkanı elde ediyor.

Dereceye giren katılımcılara çeşitli ödüllerin verildiği yarışmada, birinci olanlar bir sonraki yaz döneminde yurtdışında çalışma olanağı elde ediyor. Vodafone Hollanda ve Vodafone İtalya'da çalışan 2008 yarışması birincilerinin ardından, 2009 Genç Yetenek Programı Final Yarışması'nda birinciliği kazanan takımı oluşturan iki genç yetenek, önümüzdeki yaz Vodafone İngiltere'de çalışma deneyimi kazanacaklar.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun