Genel 16 KASIM 2012 / 11:36

Vodafone engelli bireyleri sosyal hayatla bütünleştiriyor

Vodafone engellileri sosyal hayatla bütünleştiriyor

Vodafone, Türkiye nüfusunun yüzde 12’sini oluşturan engelli bireylerin ihtiyaçlarına özel tasarlanmış ürün ve hizmetleriyle onlara “engelsiz iletişim”in önünü açıyor. Engelli bireyleri sosyal hayatla bütünleştirmek için çalışan şirket, bu doğrultuda geliştirdiği “Sesli Bilgilendir”, “İşitme Anons” ve “Neredeyim” servisleriyle onlara teknolojiye erişimde fırsat eşitliği sunarken, özgür iletişimin kapılarını açıyor.

Vodafone’dan “engelleri aşan” servisler

“Sesli Bilgilendir” servisi ile görme engelli müşterilerine kullandıkları tarife veya hizmetlerle ilgili bildirimleri sesli mesajla duyuran şirket, müşterilerin kullandıkları tarife veya hizmetlerle ilgili değişiklikleri, fatura kesim dönemindeki bilgilendirmeleri ve tarife veya paketlerindeki kullanımları yüzde 80 ve yüzde 100’e ulaştığında yapılan duyuruları sesli mesaj ile alabilmesini sağlıyor.

“İşitme Anons” servisi, bu bireylerin aranmaları durumunda karşı tarafa “Aradığınız Kişi İşitme Engellidir” anonsu ile bilgilendirme sunuyor ve onları alternatif iletişim yollarına (SMS-MMS) yönlendiriyor.

“Neredeyim” servisi ise görme engelli müşterilerin herhangi bir noktada bulundukları konumu dinlemelerini ve konumları hakkında bilgilendirilmelerini sağlıyor. Servisi kullanmak isteyen aboneler, Türkiye’nin her yerinden 7016’yı arayarak konum bilgilerini dinleyebiliyorlar.Gökhan Öğüt: “Mobilin engel tanımayan gücü ile engellilerin hayatını kolaylaştırıyoruz”

Konuyla ilgili konuşan Vodafone Türkiye Bireysel Müşterilerden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, tüm faaliyetlerinin merkezinde fırsat eşitliği vizyonunun yer aldığını söyledi. Öğüt, bu bağlamda Türkiye nüfusunun yüzde 12’sini temsil eden ve sayıları 8-12 milyon arasında olduğu tahmin edilen engelli bireyleri toplumsal hayata kazandırmanın öncelikli hedefleri olduğunu belirtti.

Sözlerine mobil iletişim teknolojilerinin sunduğu imkânların, bilgiye erişimde sınırları kaldırarak, toplumsal anlamda büyük dönüşümlerin önünü açtığını söyleyerek devam eden Öğüt, bu imkânları kullanarak engelli bireylerin sosyal hayata daha rahat adapte olmasının sağlanabileceğinin altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun