Genel 19 OCAK 2010 / 06:57

Vodafone'dan el üstünde internet deneyimi

Vodafone, cep bilgisayarı Spiga'yı dünyada ilk kez Türk kullanıcılarına sundu.

Vodafone, cep bilgisayarı Spiga'yı dünyada ilk kez Türk kullanıcılarına sundu.


Vodafone 3G+ ile internetin keyfini yaşamak isteyenlerin artık yepyeni bir alternatifi var: "Vodafone Elüstü Bilgisayar Spiga". Sagemcom tarafından üretilen, Intel Atom işlemcisi sayesinde cep telefonunun taşınabilirliğini netbook performansıyla birleştiren Spiga, dünyada ilk kez Türkiye'de sunuluyor.

Vodafone Türkiye Ürün ve Servislerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Phil Patel cihazın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Vodafone'un dünyada hizmet verdiği 323 milyon abonesiyle mobil iletişim teknolojilerin gelişimindeki en önemli oyuncularından biri olduğunu belirtti. Patel; "3G stratejimizde mobil internet erişimi ve mobil data kullanımı büyük yer taşıyor. 3G+ farkıyla abonelerimize sunduğumuz hizmetleri ve ürünleri yaygınlaştırmak için global alanda edindiğimiz deneyimlerimizden faydalanıyoruz. İleri teknolojinin göstergelerinden biri ve yeni bir cihaz segmentinin başlangıcı olan Sagem Spiga'yı müşterilerimize dünyada ilk kez Türkiye'de sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mobil internetin farkını Vodafone 3G+ ile yaşamak isteyen müşterilerimiz Vodafone elüstü bilgisayarı Spiga ile bu deneyimi artık daha da keyifli yaşayacaklar" dedi.

Sagemcom Genel Müdürü Tunç Balanoğlu ise "Uzun yıllara dayanan bilge ve tecrübe birikimimizden yola çıkarak taşınabilir terminaller segmentinde farklılık yaratmayı hedefledik. Portfoyümüzde bulunan Spiga ile hedefimiz mobil terminale yeni bir anlayış getirmekti. Mobil iletişim pazarında yeni bir cihaz segmenti yarattığımıza inanıyoruz. Bunun önemli ve ilk adımı dünyanın en küçük bilgisayarı Spiga; Vodafone ile dünyada ilk kez Türkiye'de Türk tüketicisinin kullanımına sunuluyor" diye konuştu.

Kampanyaya özel 5 GB'lık 3G+ internet paketi kullanımına, 18 ay boyunca ayda tüm vergiler dâhil 99 TL ödemeyi taahhüt eden Vodafone aboneleri, bilgisayara ek bir ücret ödemeden sahip olabilecek.

Vodafone Elüstü Bilgisayar Spiga'nın özellikleri:

• İşlemci: Intel ATOM 1,1Ghz • İşletim sistemi: Windows XP, Office (60 günlük deneme sürümü)• Ekran: 4,8", 1024x768 çözünürlük, dokunmatik LED ekran ve kalem• Kamera: 1,3 Megapiksel kamera• Bağlantı: Bluetooth 2.0 / Wi-Fi / 3G+ uyumlu SIM kart yuvası• Sabit hafiza: 512 MB DDR2 • Kapasite: 8 GB hafıza (16 GB kadar artırma olanağı, MicroSD okuyucusuyla)• Pil: 5 saatlik çıkarılabilir Lityum-iyon pil• Klavye: 56 tuş Q klavye • Boyut: 158 x 94.1 x 18.6 mm• Ağırlık: 315 gram• Diğer: USB adaptör, 1,5 W Hoparlör, Kulaklık

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun