Genel 04 ARALIK 2009 / 14:55

Vodafone'dan çiftçilere özel hizmet

Vodafone, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın işbirliğiyle çiftçiler için değer yaratacakfarklı bir projeye imza attı.

Vodafone, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın işbirliğiyle çiftçiler için değer yaratacakfarklı bir projeye imza attı.


Vodafone'un çiftçiler için değer yarattığı kadar, Türk tarımının güçlenmesine de katkıda bulunacak projesi, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray’ın katıldığı bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Serpil Timuray, Vodafone Türkiye olarak toplum için değer ve fark yaratan projeleri hayata geçirmek için çalıştıklarını vurguladı ve şunları söyledi: “Tarım, ülkemizde çok stratejik bir sektör. Bu sektörün gelişimine ve potansiyeline inanıyoruz. Vodafone Türkiye olarak da bilgi ve iletişim teknolojilerinin tarım sektörünün gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan bir projeye ön ayak olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda bu projeyle çiftçimizin yaşam kalitesini de artırmayı hedefleyerek sosyal sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Bu projeyle bütün paydaşlarımızla yaptığımız işbirliği ve yarattığımız sinerji sonucunda herkesin kazandığı “Sosyal bir iş modeli” ortaya çıkıyor. Dünya 3G lideri Vodafone’un iletişim teknolojileri aracılığıyla tarım sektörüne sunabileceği pek çok olanak bulunuyor. Biz çiftçilerimize önemli faydalar sunmak üzere özel olarak geliştirdiğimiz Vodafone Çiftçi Kulübü’nü, Tarım ve Köyişleri Bakanlığımızın işbirliğiyle uygulama olanağı bulmaktan mutluluk duyuyoruz. Çiftçilerimize hayırlı olmasını ve tarım faaliyetlerine fayda sağlamasını temenni ediyoruz.”

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker de basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Dünyada çiftçilik artık profesyonel bir sanat. Dolayısıyla herhangi bir iktisadi faaliyette ihtiyaç duyulacak klasik üretim girdileri yanında tarımın da bilgi ve teknolojiyi çok daha yoğun bir şekilde kullanması büyük önem taşıyor. Telekomünikasyon sektörünün tarımda yoğun olarak kullanımı; tarımın profesyonelce yapılmasında, tarımsal verimliliğin ve üretimin artırılmasında hem sektör hem de çiftçilerimiz açısından büyük avantajlar sağlayacak. Türk çiftçisi bu projeyle bilgiye daha kolay ulaşacağı, doğa olaylarına karşı daha erken bir tarihte uyarılıp muhtemel risklerden korunacağı için bu projenin değeri çok yüksektir. Biz, bakanlık olarak çiftçilerimize yönelik bir takım destekleme programları hayata geçiriyoruz. Bunlar ile ilgili iletişimi kitle iletişim araçlarıyla yapmak her zaman mümkün olmuyor. Şimdi bu projeyle tarımla ilgili enformatik bilginin kişiselleştirilmiş birebir iletişim yoluyla, cep telefonları aracılığıyla daha hızlı ve etkin biçimde yapabilme yetisine kavuşmamız çiftçimizin menfaatine olacaktır. Proje kapsamında, sosyal sorumluluk projelerinin de uygulanacak olması, çiftçilere verilecek eğitimlerle doğru sulama bilincinin ve çevre duyarlılığının artırılması tarım sektörü için bir diğer kazançtır. Vodafone Çiftçi Kulübü projesi sayesinde, Türk çiftçisi kendisi için faydalı bilgileri en kısa sürede kişisel olarak ulaşıp bilgilendiği gibi, çiftçilik faaliyetini daha verimli, etkin ve sağlıklı yapacak. Sektörümüz için bir ilk olan bu projeyi hayata geçiren Vodafone Türkiye’yi yürekten kutluyor, bu projenin örnek olmasını diliyorum.”

Vodafone Türkiye’nin, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın işbirliğiyle hayata geçirdiği Vodafone Çiftçi Kulübü, öncelikle bilgi ve iletişim teknolojilerinden faydalanarak çiftçilere bilgilendirici kısa mesajlardan, uygun fiyatlı tarife ve cihazlara, marka ortaklıkları ile sağlanan hizmetlerden, kırsal alanda su kullanımı ve tarımsal verimlilik hakkında bilinçlendirme çalışmalarına kadar uzanan geniş bir yelpazede iş ve yaşam kalitelerini artıracak bir hizmet programı sunuyor. Kulübün sunduğu hizmetler arasında meteorolojik gelişmeleri, mahsulün durumunu ve ürünlerin piyasa fiyatını aktaran “Çiftçi Haber Paketi”, avantajlı “Cep Çiftçi” tarifesi, suya dayanıklı cep telefonlarını çok uygun fiyatlar ve ödeme koşullarıyla satın alma olanağı, Türk Traktör Case IH marka traktörlerde yüzde 5 indirim, Acıbadem Sigorta’dan 10 bin TL’ye kadar ücretsiz kaza sigortası, 500 TL’ye kadar ücretsiz tedavi, kırsal alanda su bilinci konulu eğitim toplantılarına katılma imkanları yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun