Genel 26 AĞUSTOS 2010 / 14:11

Vodafone'da üst yönetime yeni bir atama geldi

Toygan Pulat, Vodafone Türkiye'de İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Toygan Pulat, Vodafone Türkiye'de İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.


İnsan Kaynakları alanında sektörün deneyimli ismi Toygan Pulat, Vodafone Türkiye'de Vodafone Türkiye İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak 7 Ekim 2010 tarihinde göreve başlıyor.

En son 7 yıl boyunca çalıştığı Carlsberg bünyesinde doğrudan Global İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı'na bağlı olarak Hong Kong merkezli Carlsberg Asya Pasifik Bölgesi İnsan Kaynakları'ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini sürdüren Pulat, İstanbul'da bulunduğu dönemde sırasıyla Türkiye İK Genel Müdür Yardımcısı ve Güney Doğu Avrupa Bölgesi (Türkiye dahil) İnsan Kaynakları Sorumlu Başkan Yardımcısı görevlerini üstlendi.

Pulat, iş hayatı boyunca Eli Lilly & Company bünyesinde İnsan Kaynakları alanlarında çeşitli sorumluluklar üstlendi. Philip Morris'de Proje Mühendisi, I - BİMSA'da SAP Danışmanı olarak çalıştı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezunu olan Pulat'ın Bilkent Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisansı var. Pulat ayrıca, Kanada'daki McMaster Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde Öğretim ve Araştırma Asistanlığı yaptı.