Genel 12 TEMMUZ 2010 / 08:02

Vodafone, Bursa’ya 135 milyon TL’lik yatırım yaptı

Vodafone Türkiye, Bursa Bölge Müdürlüğü’nün resmi açılışında Bursa’ya verdiği önemin altını çizdi.

Vodafone Türkiye, Bursa Bölge Müdürlüğü’nün resmi açılışında Bursa’ya verdiği önemin altını çizdi.


Vodafone Türkiye, Bursa Bölge Müdürlüğü’nü hizmete açtı. Bölge Müdürlüğü’nün resmi açılışına, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe, Bursa Valisi Şahabettin Harput ile Vodafone Türkiye’nin üst düzey yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray Bölge Müdürlüğü’nün açılışında yaptığı konuşmada, Vodafone’un altyapısını 3 yılda 3 katına çıkardığını belirterek, altyapı yatırım bütçesinden 135 milyon TL ile anlamlı bir pay alan Bursa’yı son derece önemsediklerini ve Bölge Müdürlüğü’nü kurmanın da bunun önemli göstergesi olduğunu vurguladı.

Bu tip yatırımların istihdamı da beraberinde getirdiğini kaydeden Timuray, “Yeni Bölge Müdürlüğümüz’de toplam 114 kişi çalışıyor. Son bir yıl içinde açılan 12 yeni mağazamızla birlikte Bursa’daki mağaza sayımızda yüzde 40’lık bir artış sağlamış bulunmaktayız. Tüm Bursa ekosistemimizdeki çalışan sayısı bu artışla 235 kişiyi bulmaktadır” diye konuştu.

“Bilgisayar Bilmeyen Kalmasın” projesi ile 1 milyon genç eğitilecek

Vodafone Türkiye olarak sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini belirten Timuray, “Vodafone Türkiye Vakfı’nın öncelikli projelerinden “İlk Adım” programı ile Milli Eğitim Bakanlığımız ve AÇEV işbirliğinde okul öncesi eğitim alanında devletimizin çalışmalarına katkıda bulunup çocuklarımıza parlak bir gelecek sunmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda Bursa ilimizin ihtiyacı olan çeşitli bölgelerinde yer alan 10 anasınıfımız bulunuyor. Öğretmen eğitimi ve veli eğitimini de içeren bu programımız ile Bursa’da 600’ün üzerinde çocuk ve ebeveyne dokunmuş olduk. UNDP ve Habitat için Gençlik Derneği ile yürüttüğümüz “Bilgisayar Bilmeyen Kalmasın” projemiz ile 81 ilde 1 milyon gence internet eğitimi verme hedefi ile büyük bir bilgisayar okuryazarlığı seferberliği başlatmış bulunuyoruz. Bursa ilimizden de bu zamana kadar 10 binden fazla gencimiz bu projeye katılım gösterdi. 1 milyon gencimizi eğitmek hedefimize yakın zamanda ulaşacağız” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun