Genel 01 ŞUBAT 2010 / 12:41

Vodafone bilgisayarı öğretiyor

"Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak" projesi, 500.000 gence ulaşarak BT eğitim programlarında önemli bir başarıya imza attı.

"Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak" projesi, 500.000 gence ulaşarak BT eğitim programlarında önemli bir başarıya imza attı.


Türkiye Vodafone Vakfı'nın, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Habitat için Gençlik Derneği ile başlattığı "Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak" projesi (BBK) 500.000 gence ulaştı. Proje, Vodafone'un 3G+ teknolojisi ile ivme kazanıyor.

Proje kapsamında www.bilgitoplumu.net adresi üzerinden verilen Avrupa Bilgisayar Yeterlilik Sertifikası eğitimi (ECDL) ile 1 milyon gencin bilgi teknolojileri konusunda eğitilmesi ve meslek hayatına daha avantajlı olarak başlaması hedefleniyor. 50 ilde gönüllü olarak çalışan "Bilişim Elçileri" ile bilgi teknolojilerinin gençler arasında yaygınlaştırılmasının amaçlandığı projede, sosyal ve fiziksel engelli gençlerin sosyal hayata dahil edilmesi ve bilgi işlem teknolojileri alanındaki istihdam boşluğunun doldurulması planlanıyor. Projenin hedef kitlesini 30 yaş altındaki gençler oluştururken, program dahilinde özellikle genç kızlar ile kadınlara yardımcı olunması amaçlanıyor.

Proje kapsamında, bilgisayar ve internet bilgisi olmayan gençlere yüz yüze ve internet üzerinden temel bilgisayar eğitimi veriliyor. Gönüllü eğitim ekibi, gençlerin karşılaşabileceği sorunları çözmek için bölgesel danışmanlık hizmeti de sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun