Genel 22 MART 2011 / 14:50

VMware Ankara ofisi 1 Nisan'da açılıyor

VMware Ankara ofisi 1 Nisan'da açılıyor

Sanallaştırma ve bulut altyapısı alanında faaliyet gösteren VMware, 1 Nisan itibariyle Ankara’da ofis açıyor. Kamu sektörü ve özel sektörün bulut bilişim talepleri arttıkça ülkemize yaklaşan VMware, kurumların maliyetlerini kontrol altına almak ve daha etkin olmak için her geçen gün bulut bilişime daha fazla yöneldikleri dönemde kullanıcılara hizmet sunmayı hedefliyor.Türkiye’nin güçlü pazarı ve şirketleri sayesinde küresel ekonomik krizden en az etkilenen ülkeler arasında olduğuna dikkat çeken VMware Akdeniz Ülkeleri bölge Müdürü Shmulik Antebi, , VMware Türkiye’nin de VMware’in diğer ofislerine göre çok daha hızlı büyüdüğünü belirtti. Türkiye’de bakanlıkların yüzde 80’inin ve en büyük 15 finans kuruluşundan 14’ünün Vmware kullanıcısı olduğunu aktaran Antebi, “Avrupa Bölgesi’nde en hızlı büyüyen pazarlardan biri olan Türkiye bilişim pazarı, VMware, müşterileri ve iş ortakları için büyük fırsatlar ve ödüller sunuyor. Türk şirketleri, diğer tüm teknoloji konuları gibi bulut bilişim ve sanallaştırmayı da hızla benimsiyor” dedi.Bilgi teknolojilerini işlerine uyarlama yollarını değiştirebilmek için Türkiye’deki kurumların kendi bilgiişlem bölümleri hakkındaki düşünce tarzını değiştirmelerine yardımcı olmaları gerektiğini ifade eden VMware Global Teknik Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Enis Konuk, kültürü değiştirmenin, en az teknolojiyi hayata geçirmek kadar önemli olduğunu ifade etti.Neden bulut bilişim?IDC’nin verilerine göre Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde kurumların servis sağlayıcı bulut hizmetlerine yapacakları harcamanın 2014 yılında 18,8 milyar dolara ulaşması öngörülüyor.Bulut bilişim kurumların kendi mevcut altyapılarını ölçeklenebilir bir biçimde, ihtiyaç duyduklarında istedikleri gibi kullanmalarına olanak tanıyan, bilgi teknolojilerinin hizmet olarak sunulduğu yeni bir yaklaşım.Bulut bilişim, bilgi işlem bölümlerinin zaman içinde gelişen, bilgiişlem uygulamaları yaratma ve son kullanıcıların hızla artan cihaz yelpazesinde hizmetleri tüketme yollarını değiştiren iş yaşamının ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunma biçimini değiştiriyor. Bulut bilişimin bilgiişlemle ilgili herşeyi değiştirme potansiyeli bulunuyor. Bu da büyük ölçekli kurumlara ve KOBİ’lere iş gereksinimlerine akıllı ve dinamik bir biçimde yanıt vererek rekabet avantajı yaratma olanağı tanıyor.

[caption id="attachment_21437" align="alignnone" width="455" caption="VMware Global Teknik Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Enis Konuk"][/caption]Gartner’a göre CIO’ların 2011 ajandalarında bulut bilişimin ilk sırada yer aldığını ifade eden Enis Konuk, “Sektördeki bulut bilişim sağlayıcıların genel yaklaşımı ya bulutu bir kutuda sunmak ya da herkese uyan tek bir bulut hizmeti sunmak yönünde. Bu da güvenlik ve uyumun yeterince olmamasına neden oluyor. Oysa her şirketin kendi ihtiyaçları doğrultusunda buluta ihtiyacı bulunuyor. Biz VMware olarak kurumlara mevcut altyapı yatırımlarını koruyarak kendi ihtiyaçlarına göre bir buluta sahip olma olanağı tanıyoruz. Böylece kurumlar daha esnek ve istedikleri hızda büyüyen yapılara sahip oluyorlar” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun