Genel 23 EYLÜL 2010 / 10:45

Virüsler USB’lerle cebimize giriyor

Eset‘in Ağustos ayı Dünya Tehdit Raporu’na göre artık en büyük tehdit USB’lerde.

Eset‘in Ağustos ayı Dünya Tehdit Raporu’na göre artık en büyük tehdit USB’lerde.


NOD32’nin yaratıcısı Eset’in gelişmiş malware raporlama aracı olan ThreatSense.Net analizlerine göre Ağustos ayında, USB - Flash Disk gibi çıkarılabilir aletlerden bulaşan “INF/Autorun” kodlu virüsler, dünya tehdit sıralamasının birinci numarasına yerleşti.

Daha önce üçüncü sırada yer alan ve çıkarılabilir aygıtlardan gelen tehditler, birinci sıraya yükselirken, yıllardır en sık görülen tehdit olan Win32/Conficker, yüzde 4.89 ile ikinci sıraya geriledi. Temmuz ayında dördüncü sırada olan Win32/PSW.OnLineGames adlı zararlı yazılım ise yüzde 3.82 ile Ağustos’ta üçüncü sıraya çıktı.

ESET bu durumda sistem yamalarını güncel tutmayı, Autorun yani “otomatik çalıştır“ özelliğini devre dışı bırakmayı ve güncel bir antivirus yazılımının kullanılmasını tavsiye ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun