Genel 17 ARALIK 2010 / 09:28

Vimeo video okulu açtı

Ücretsiz olan derslerde tüm çekim teknikleri anlatılıyor.

Ücretsiz olan derslerde tüm çekim teknikleri anlatılıyor.


Video çekmek artık sadece kameramanlara ait bir şey değil. Gelişen teknoloji çerçevesinde kolay taşınabilir kameralarla hemen herkes videosunu çekiyor, ardından bu çekilen videolar paylaşım sitelerinde boy gösteriyor.

Kullanıcılarına video paylaşma olanağı sunan Vimeo da daha kaliteli videolar çekilebilmesi için çevrimiçi bir okul açtı. Vimeo Video School, Vimeo çalışanlarının yarattıkları derslerden ve Vimeo üyelerinin önceden yükledikleri eğitim videolarından oluşuyor.

Eğitim içeriği yazılım, video çekimi, sahne arkası ve DSLR olarak sınıflara ayrılmış. Her ders kullanılan tekniği, adım adım örneklerle metin, grafik ve video yardımıyla açıklıyor. Her hafta bir dersin eklenmesi hedeflenen okulda şu anda 20 ders bulunuyor.

Tüm eğitimin ücretsiz olduğunu bir kez daha hatırlatarak derslere ulaşmak için http://vimeo.com/videoschool adresini kullanabileceğinizi belirtelim.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun