Genel 27 AĞUSTOS 2009 / 13:42

Videonuzu cepten izleyin

Turkcell Video İzle ile kullanıcılar videoları cep telefonlarına indirmek zorunda kalmadan izleyebiliyor.

Turkcell Video İzle ile kullanıcılar videoları cep telefonlarına indirmek zorunda kalmadan izleyebiliyor.


Turkcell abonelerine video paylaşım sitelerindeki videoları cep telefonlarına indirmek zorunda kalmadan anında izleme olanağı sunan Turkcell Video İzle Servisi devreye girdi. Turkcell'in iş ortağı Novarra ile gerçekleştirdiği servis, Avrupa’da öncü çalışmalar arasında yerini alıyor.

Turkcell’in bireysel ve kurumsal tüm müşterilerinin yararlanabileceği Turkcell Video İzle servisine, 3G dönemi için yenilenen turkcell-im üzerinden erişiliyor. Kullanıcılar wap.turkcell-im.com.tr adresine girip, video ikonuna tıklayarak servise ulaşıyor. Turkcell Video İzle'de ilk etapta www.izlesene.com, www.dailymotion.com ve www.timsah.com sitelerindeki videolara ulaşılıyor. Yapılan açıklamaya göre servisle ulaşılabilecek site sayısı zaman içinde yükseltilecek.

Servisi kullanırken, videoların cep telefonuna indirilmesi gerekmiyor. Böylelikle ekstra bir ücret ödenmiyor ve video izlemek müşterinin mobil internet tarifesinden ücretlendiriliyor. Mobil internet paketi olan kullanıcılar ise paketleri kapsamında kullanım yaparak video izleyebiliyor. Turkcell Video İzle Servisi'ni Nokia N70, N73, N95, N95 (8GB), E65, 3120c, 6233, 6500s ve Samsung L700 marka telefonlar destekliyor. Servisi destekleyen telefonların sayısının kademeli olarak artırılması planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Bireysel Katma Değerli Servislerden Sorumlu Bölüm Başkanı Burak, "Turkcell 3G ile çok daha zengin bir yaşamın kapısını açıyoruz. Artık 3G ile internet hem cebimizde hem de Turkcell 3G hızında. Dolayısıyla artık cep telefonumuzda kullandığımız uygulamaların çok daha hızlısını, çok daha renklisini kullanabiliyoruz. Stratejik yeni 3G veri servislerimizle de mobil internet pazarındaki liderliğimizi sürdürmek için çalışmaya devam ediyoruz" dedi. Novarra Avrupa Müdürü Ian McWilliams ise internette mobilitenin büyümeyi sürdürdüğünü belirterek, "Müşteriler hızlı ve kolayca zengin içeriğe ulaşmak istiyor" diye konuştu.