Genel 02 ARALIK 2009 / 14:29

Video oyunları yılbaşında da ilgi görmüyor

Yurtdışında yaklaşan Noel sezonuna karşın video oyunu satışlarında hayal kırıklığı yaşanacağa benziyor.

Yurtdışında yaklaşan Noel sezonuna karşın video oyunu satışlarında hayal kırıklığı yaşanacağa benziyor.


 

Öyle görünüyor ki ekonomik gidişat, normalde Noel döneminde hızlanan bilgisayar oyunu satışlarını da etkiliyor. Heyecanla beklenen birkaç oyun üzerinde süren endişe, oyuncuların bu Noel'de perakende satışları kurtaramayacağını gösteriyor.

Video oyun satışları geçen yılın aynı döneminde çok parlak bir noktadayken, bu yıl aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Merakla beklenen bazı oyunların satışları hayal kırıklığı yaratırken, diğer birçok oyun ilgisizlikten ötürü mağaza raflarında yer alamama tehlikesiyle karşı karşıya. Dolayısıyla oyun geliştiriciler bu sezon iyiden iyiye promosyona sarılmış durumda.

Video oyunları sadece doğrudan oluşturdukları satış geliriyle değil, beraberinde getirdikleri alışveriş rüzgarıyla ve konsol satışlarını özendirmeleriyle de büyük bir öneme sahip.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun