Genel 20 NİSAN 2011 / 16:55

Video oyunları obezite nedeni

Araştırmalar şimdi de video oyunlarını obezitenin en önemli nedenlerinden biri olarak gösteriyor.Kanadalı araştırmacıların çalışmalarına göre, video oyunları oynamanın insanları aç olmasalar dahi daha fazla yemek yemeğe teşvik ediyor.

22 genç erkek denek üzerinde yapılan deneyde, gençler önce rahat koltuklarda 1 saat oturdu ve arkasından öğle yemeği yedi. İkinci bölümde ise aynı gençler 1 saat boyunca aynı koltuklarda oturarak oyun oynadı.

Sonuçlara göre ikinci durumda grup birinciye göre 80 kalori daha fazla aldı. Üstelik yapılan kan testlerine göre değerlerin hemen hemen aynı olmasına rağmen yemek yeme ihtiyacının arttığı gözlendi.

Açlıktan değil

Doğu Ontario Çocuk Hastanesi’nden Dr. Chaput’a göre yapılan deneyin sonuçlarına göre insanlar oyun oynayınca acıkmıyor. Sadece yemeği bir ödül olarak görüyor ve yeme dürtüsü ön plana çıkıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun