Genel 10 EKİM 2009 / 12:56

VİDEO: Lojistik ve taşımacılık sektörü için verimlilik aracı

Yönbil, Türk Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen Lojistik Kaynak Yönetim Tasarruf Sistemi’ni ilk kez CeBIT Bilişim Eurasi 2009’da tanıtıyor.

Yönbil, Türk Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen Lojistik Kaynak Yönetim Tasarruf Sistemi’ni ilk kez CeBIT Bilişim Eurasi 2009’da tanıtıyor.

Yedi yıllık bir geliştirme süreci sonunda hazırlanan BlackBox isimli çözüm, lojistik ve taşıma sektörünün tüm saha faaliyetlerinin ve kaynaklarının tek sistemle ve ek donanım olmaksızın bir bütün olarak çevrimiçi yönetilmesine ve raporlanmasına olanak sağlıyor. Sistem ile filoların işletme ve gider maliyetlerinde yüzde 30’a varan tasarruflar sağlandığını belirten Yönbil Genel Müdürü Dilek Tezcan, Blackbox’ın içinde bir lojistik ve taşımacılık şirketinin sahada ihtiyaç duyulabileceği birçok sistemi barındıran ve tek bir sistem üzerinde çalışan genişletilebilir bir yapı sunduğunu belirtti.

Sistemin lojistik şirketlerin en önemli kaynağı olan araç ve sürücülerin kontrolünü sağlayan araç içine yerleşen bir bilgisayar olduğunu ifade eden Tezcan, “Küçük bir ekranı olan ve sesli yönlendirme ve uyarı yapan sistemde ekranda gözüken pek çok farklı menü var. Yine sistem kapsamında doğru vites, doğru hız, doğru devirde dengeli kullanım için yönlendirme yapan üçlü uyarı sistemi de bulunuyor. Aktik sürüş eğitimi ve performans sistemini içeren BlackBox’ta sürücüler parmak izi ile tanınıyor” dedi. Blackbox’un sahada 3 bin 500 kişi tarafından aktif olarak kullanıldığını belirten Tezcan, “Elinizde aracın beynindeki bilgiyi, size sürekli okuyan arızalarını raporlayan yeni bir sistem var. Biz de Yönbil olarak Blackbox’la elektronik terzilik yapıyoruz” diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun