Genel 08 ARALIK 2009 / 10:47

Video konferansa talep artıyor

Video konferansla toplantı maliyetleri yaklaşık yüzde 70 oranında azalıyor.

Video konferansla toplantı maliyetleri yaklaşık yüzde 70 oranında azalıyor.


Probil Genel Müdürü Esra Öztezcan, 2009 yılında video konferans çözümlerine yönelik talebin arttığını ifade etti. Video konferansın farklı lokasyonlardaki çalışanları sesli ve görüntülü olarak bir araya getirerek, özellikle kurumlar için hız ve tasarruf sağladığına dikkat çeken Öztezcan, geçmişte sadece büyük ölçekli işletmelerde kullanılan çözümlerin artık farklı sektörlere yayıldığına dikkat çekti.

Video konferans pazarının tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hızlı gelişim gösterdiğine dikkat çeken Esra Öztezcan şunları söyledi: "Video konferans çözüm maliyetleri talep edilen hizmetin niteliğine göre 2100 dolardan başlayıp 20 bin dolar ve üzerinde olabiliyor. Yatırımın geri dönüşleri ise 3 aya kadar düşebiliyor. Türkiye çapında bölge müdürlükleri olan bir kurumun, bölgeler ve genel müdürlük arasında haftalık olarak minimum 4 adet toplantıya ihtiyacı olduğunu düşünelim. Bu kurumun video konferans kullanarak 1 ayda sağlayacağı zaman ve maliyet tasarrufuyla aylık toplantı masraflarını yüzde 70 oranında azaltması mümkün. Probil olarak sunduğumuz bu çözümler, karbon salınımıyla ortaya çıkan çevre kirliliğinin azalmasına da ciddi ölçüde katkı sağlıyor."

Müşterilerinin son dönemde rekabette öne çıkabilmek, verimliliklerini artırmak ve maliyetlerini düşürebilmek için zamandan tasarruf sağlayan hizmetlere yöneldiklerini kaydeden Öztezcan, "Video Konferans çözümleri, tüm dünyada maliyet avantajı sunmasının yanında özellikle, yangın sel, felaket, salgın hastalık vb. gibi özel durumlarda iş akışlarının kesintisiz sürdürülebilmesine olanak tanıdığı için her geçen gün daha çok tercih ediliyor. Özellikle H1N1 virus ( domuz gribi ) vakası ile birlikte tüm dünyada video konferans çözümlerine ilginin yoğun olarak arttığını gözlemliyoruz. Bunun doğal yansıması neticesinde Türkiye'de de aynı artış ve ilgi olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye'de son aylarda video konferans çözümlerini tercih eden firma ve kurum sayısında ciddi oranda artış gözlemledik. Video konferans çözümlerinin toplam satışlarımız içindeki payı son dönemde oldukça yükseldi" yorumunda bulundu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun