Genel 05 KASIM 2008 / 11:23

Video: Islak yüzey kaygan olabilir

Microsoft Surface bilgisayarını Los Angeles'ta inceledik.

Microsoft Surface bilgisayarını Los Angeles'ta inceledik.

Los Angeles - Geçtiğimiz hafta Los Angeles'ta gerçekleştirilen Microsoft Profesyonel Geliştiriciler Forumu 2008'de her yer Microsoft Surface ile kaplıydı. Bir yüzeyi bilgisayar ekranı olarak kullanmak mantığı üzerine tasarlanmış olan Surface çok dokunmalı (multi-touch) bir ekrana sahip. Bu sayede aynı anda birden çok kullanıcı da tek bir Surface üzerinde çalışabiliyor.


Yaklaşık 13.000 dolar gibi bir fiyatla ABD ve Avrupa'da satışta olan MS Surface'ın tabanında Windows Vista işletim sistemi çalışıyor. Ancak Surface üzerinde çalışacak uygulamaların özel olarak geliştirilmesi gerekiyor. Yani bir anlamda, kurumların Surface ile beraber bir de ne amaçla kullanacaklarına bağlı olarak özel bir uygulama da geliştirtmeleri gerekiyor. Surface, alışveriş merkezlerinde yol gösterme ya da ürün tanıtımı, özel eğitim projelerinde çalışma gruplarının ortak çalışması gibi amaçlar için kullanılaibilir gibi gözüküyor.


Biz de Forum kapsamında sergilenen Surface bilgisayarların nasıl bir kullanım deneyimi sunduğunu sizin için yerinde denedik ve görüntüledik.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun