Genel 12 AĞUSTOS 2008 / 14:15

Vestfrost artık Vestel'in

Vestel, beyaz eşya alanındaki yatırımlarına bir yenisini ekleyerek Kuzey Avrupa ülkeleri ve Rusya’da yüksek bilinilirliğe sahip Vestfrost markasını satın aldı.

Vestel, beyaz eşya alanındaki yatırımlarına bir yenisini ekleyerek Kuzey Avrupa ülkeleri ve Rusya’da yüksek bilinilirliğe sahip Vestfrost markasını satın aldı.


Vestel bu operasyonla soğutucular alanında aktif olan Vestfrost markasını, diğer beyaz eşya ürünlerine ve Avrupa pazarının tümüne yayarak bu markayı dünyanın en önemli beyaz eşya markaları arasına sokmayı hedefliyor. Vestel, bundan sonra buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, klima ve pişiricilerden oluşan beyaz eşya ürün portföyünü Vestfrost markası ile de Avrupa pazarına sunacak. 1963 yılında Danimarka’da kurulan ve 2006 yılında ev tipi beyaz eşya alanında Vestel ile stratejik ortaklığa başlayan Vestfrost, bu işbirliğiyle bu alanda büyümesini sürdürdü. Ev tipi beyaz eşya alanında Vestfrost markasını Vestel’e satan şirket, satınalmanın ardından operasyonlarına sadece ticari soğutucular alanında devam edecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun