Genel 21 OCAK 2009 / 14:09

Verimlilik sayısal sistemlerden geçiyor

‘Tasarruf Sağlayan Teknoloji ve Çözümler Semineri’nde, iş süreçlerinin verimliliğini artıran çözümler aktarıldı.

‘Tasarruf Sağlayan Teknoloji ve Çözümler Semineri’nde, iş süreçlerinin verimliliğini artıran çözümler aktarıldı.


Bugün gerçekleştirilen ‘Tasarruf Sağlayan Teknoloji ve Çözümler Semineri’nde Fujitsu müşterileriyle biraraya geldi. Fujitsu Siemens Computers’ın yanı sıra Microsoft, Gartner, Bimsa ve DAS’ın sponsorluğunda düzenlenen etkinliğin ev sahipliğini Elektronik Bilişim Hizmetleri (ETB) üstlendi.


Kriz ortamında şirketlerin izlemesi gereken yol haritası konusunda bilgi paylaşımı yapılan seminer kapsamında, dizüstü bilgisayarlardan doküman yönetimi sistemlerine marka tarafından sunulan çözümler tanıtıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Fujitsu Akdeniz Ülkeleri Satış Direktörü Lorenzo Todeschini, kriz ortamında üretken ve verimli iş süreçlerinin daha önemli hale geldiğine işaret etti. Bilginin hızla arttığını kaydeden Todeschini, basılı dokümanlar hakkında bazı verilere değindi. Basılı dokümanların yüzde 7,5’inin kaynbolduğunu belirten Todeschini, çalışanların zamanlarının yüzde 5-15’ini dokümanları aramakla; ancak yaklaşık yüzde 50’sini kayıp dokümanlarını aramakla geçirdiklerini kaydetti. PricewaterhouseCoopers rakamlarına göre sadece ABD’de 4 trilyon kağıt doküman var ve bu dokümanların artış hızı yılda yüzde 22. Sayısal ortamda doküman yönetiminin bu noktada öne çıktığını bildiren Todeschini, bu konudaki çözümlerini aktardı. Todeschini; kamu, sağlık, finans ve ofis uygulamaları başta olmak üzere pek çok alanda çözümlerinin kullanıldığını belirtti. 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun