Genel 21 OCAK 2009 / 14:09

Verimlilik sayısal sistemlerden geçiyor

‘Tasarruf Sağlayan Teknoloji ve Çözümler Semineri’nde, iş süreçlerinin verimliliğini artıran çözümler aktarıldı.

‘Tasarruf Sağlayan Teknoloji ve Çözümler Semineri’nde, iş süreçlerinin verimliliğini artıran çözümler aktarıldı.


Bugün gerçekleştirilen ‘Tasarruf Sağlayan Teknoloji ve Çözümler Semineri’nde Fujitsu müşterileriyle biraraya geldi. Fujitsu Siemens Computers’ın yanı sıra Microsoft, Gartner, Bimsa ve DAS’ın sponsorluğunda düzenlenen etkinliğin ev sahipliğini Elektronik Bilişim Hizmetleri (ETB) üstlendi.


Kriz ortamında şirketlerin izlemesi gereken yol haritası konusunda bilgi paylaşımı yapılan seminer kapsamında, dizüstü bilgisayarlardan doküman yönetimi sistemlerine marka tarafından sunulan çözümler tanıtıldı.


Toplantının açılış konuşmasını yapan Fujitsu Akdeniz Ülkeleri Satış Direktörü Lorenzo Todeschini, kriz ortamında üretken ve verimli iş süreçlerinin daha önemli hale geldiğine işaret etti. Bilginin hızla arttığını kaydeden Todeschini, basılı dokümanlar hakkında bazı verilere değindi. Basılı dokümanların yüzde 7,5’inin kaynbolduğunu belirten Todeschini, çalışanların zamanlarının yüzde 5-15’ini dokümanları aramakla; ancak yaklaşık yüzde 50’sini kayıp dokümanlarını aramakla geçirdiklerini kaydetti. PricewaterhouseCoopers rakamlarına göre sadece ABD’de 4 trilyon kağıt doküman var ve bu dokümanların artış hızı yılda yüzde 22. Sayısal ortamda doküman yönetiminin bu noktada öne çıktığını bildiren Todeschini, bu konudaki çözümlerini aktardı. Todeschini; kamu, sağlık, finans ve ofis uygulamaları başta olmak üzere pek çok alanda çözümlerinin kullanıldığını belirtti.