Genel 08 EKİM 2010 / 06:46

Veriler doğrudan ağa bağlanıyor

QNAP'in geliştirdiği sistemler kullanıcıları zorlamadan verilerin depolanmasını sağlıyor.

QNAP'in geliştirdiği sistemler kullanıcıları zorlamadan verilerin depolanmasını sağlıyor.


CeBIT Bilişim Eurasia'yı gezerken QNAP standına da uğramak mümkün. QNAP, ağ üzerinden veri depolama, IP kamera kayıt ve ağ medya oynatıcıları sektörlerinde Linux tabanlı çözümler sunuyor.

QNAP'de neredeyse her ürünün doğrudan ağa bağlanabilir olması oldukça dikkat çekiyor. Bu özellikle depolama sorunu ortadan kalkıyor, son dönemin gelişen kavramlarından bulut bilişime yakın duruluyor. Depolama için dahili hafıza taşımaya gerek kalmadığı için yerden tasarruf edilebiliyor. Veriler istenen yere kaydedilebiliyor.

Şirket cirosunu her yıl ikiye katlıyor

Sanallaştırma çözümleri de sunan şirket, internet üzerindeki kolay işlemler içinde uyumlu sistemler üretiyor. Kullanıcılar için de kolaylıkla kullanılan arayüzler yaratan şirket, tak-çıkar sabit disklerle de teknik detay gerektirmeden veri dolaşımına imkan tanıyor.

QNAP Uluslararası Satış Sorumlusu Ivy Hsueh, altı yıldır faaliyet gösteren şirketin cirosunu her yıl neredeyse iki katına yükseldiğini belirtti. Türkiye'deki hedeflerinin daha çok kobilere yönelik hizmet ve ürünler geliştirmek olduğunu belirten Hsueh, birebir iletişim için özel forum oluşturduklarını vurguladı.

QNAP ürünlerini yakında görebilmek için Salon 3'te B13 standını ziyaret edebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun