Genel 20 OCAK 2010 / 08:12

VeriFone'dan güvenli ödeme çözümü

VeriFone, iPhone için ürettiği güvenli ödeme çözümü PAYware Mobile'i tanıttı.

VeriFone, iPhone için ürettiği güvenli ödeme çözümü PAYware Mobile'i tanıttı.


VeriFone, iPhone için ürettiği ödeme çözümü PayWare Mobile manyetik kart okuyucusu ile mobil POS ihtiyacı olan küçük işletmelere iPhone üzerinden kredi kartıyla ödeme imkanı sunuyor.

PayWare Mobile sayesinde iPhone ile istenilen yerde ve zamanda basit ve güvenli ödeme yapılabiliyor. PayWare Mobile, VeriFone'un şifreleme çözümünü içeren donanım ve yazılımı sayesinde, iPhone gibi bir platformda güvenlikle ilgili karşılaşılabilecek herhangi bir soruna karşı koruma sağlıyor.

VeriFone'un inovatif ürünü PayWare Mobile ödeme çözümünde, alışveriş esnasında kredi kartı iPhone'a takılabilen PayWare Mobil kart okuyucusundaki manyetik alandan geçiriliyor. Kart ayrıntıları kart geçişi sırasında derhal şifreleniyor, yani ödeme esnasında herhangi bir bilgi asla bir başkasının eline geçemiyor. iPhone ile mobil internet bağlantısı üzerinden bilgi aktarımı sırasında gizliliğin ihlali ihtimali de ortadan kalkmış oluyor.

VeriFone Güneydoğu Avrupa'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Soner Çaşur, "VeriFone olarak dünyada gelişen ve değişen pazar koşulları ile tüketici eğilimlerini yakından takip ediyoruz. Bu anlamda Ar-Ge çalışmalarına her yıl önemli bir bütçe ayırıyoruz. iPhone için ürettiğimiz ödeme çözümü PAYware Mobile ise buna en son örnek. Bu çözümün dünya çapında milyonlarca küçük işletmeden oluşan bir pazarı temsil ettiğine inanıyoruz" dedi.

15 Ocak itibariyle Amerika'da kullanılmaya başlanan olan ödeme çözümü PayWare Mobile, mevcut banka alıcılarından temin edilebilecek. VeriFone'un uluslararası ödemeler için geliştirdiği EMV sürümlü versiyonu ise ilkbahar aylarıyla birlikte tüm dünyada satışa sunulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun