Genel 21 TEMMUZ 2009 / 12:53

Veri merkezlerini sanallaştıran şirketlere EMC’den Ionix ürün ailesi

Son yıllarda aldığı şirketlerle veri merkezlerinde BT yönetiminde kapsamlı bir portföy oluşturan EMC, Ionix ürün serisini duyurdu.

Son yıllarda aldığı şirketlerle veri merkezlerinde BT yönetiminde kapsamlı bir portföy oluşturan EMC, Ionix ürün serisini duyurdu.


EMC, bu ürün serisini tüketicilerin fiziksel BT'den sanala ve ardından da cloud altyapılara geçişini hızlandırmaya yardımcı olacak gelecek nesil bir BT yönetimi yazılımı olarak tanımlıyor.

Geçtiğimiz beş sene boyunca Smarts, nLayers, Voyence, Infra, ControlCenter ve ConfigureSoft şirketlerini satın alarak organik büyüme yoluyla veri merkezlerinde BT yönetimi sunan kapsamlı bir teknoloji portföyü oluşturan EMC, Ionix'in sunduğu çözümlerle kullanıcılara sunucular, ağlar, veri depolama sistemleri ve uygulamalar da dahil tüm fiziksel ve sanal BT altyapılarında yönetim özelliklerini tek bir birleştirilmiş ürün serisi altında sunuyor.


EMC Ionix'ten Sorumlu Başkan Yardımcısı Chris Gahagan yaptığı açıklamada, "Ionix özellikle veri merkezlerini sanallaştırmak için hararetli bir çalışma içinde olan şirketler için büyük önem taşıyor. Sanallaştırma daha fazla verimlilik ve daha düşük maliyet vaadi sunuyor olsa da, bu ortamların dinamik doğası yönetim konusunda zorlukları da beraberinde getirir. Bu nedenle de şirketler sanallaştırılmış veri merkezlerini otomatikleştirecek, yönetecek, kontrol kazandıracak ve uyumluluğu sağlayacak yöntemler arayışında. Tüketiciler eski BT yönetim araçlarının zamana ayak uyduramadığını hızla idrak etmeye başlıyor" dedi.


Ionix çözümleri Hizmet Keşif ve Eşleştirme için, BT Operasyonları ile ilgili Bilgiler için, Veri Merkezi Otomasyonu ve Uyumluluğu için ve Hizmet Yönetimi için olmak üzere dört farklı kategoride sunuluyor.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun