Genel 01 ŞUBAT 2010 / 10:48

Veri depolamada yoğunluk arttı

EMC, birim alandaki veri depolama yoğunluğunu artıran yeni CLARİİON CX4'ü pazara sundu.

EMC, birim alandaki veri depolama yoğunluğunu artıran yeni CLARİİON CX4'ü pazara sundu.


Bilginin altyapısına yönelik çözümler sunan EMC, EMC CLARiiON CX4 ve EMC Celerra Gateway veri depolama sistemlerinin yeni yüksek-yoğunluklu konfigürasyonlarını tanıttı. Yeni konfigürasyonlar değerli ve pahalı veri merkezi alanlarını ve kaynaklarını daha verimli hale getiriyor ve önceki sistemlere oranla, normalin yarısı kadar alan kullanarak iki kat fazla kapasite sunuyor. 42U yüksekliğindeki rack alanı içinde 390 adet disk barından ve daha kompakt olan bu orta kademe veri depolama sistemleri, 2 TB'lik yüksek kapasiteye sahip olan ve önceki nesil sistemlere göre önemli seviyede daha az enerji tüketen SATA disk sürücülerini de destekliyor.

Bu kapsamlı çözümler, enerji tüketimini ve soğutma maliyetlerini azaltmanın yanı sıra fiziksel alan ihtiyacını önemli düzeyde düşürerek günümüzün veri merkezlerinin ya da uzak ofislerin yük kaygılarını gidermek için özel olarak tasarlandı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun