Genel 25 AĞUSTOS 2010 / 10:05

Veri depolamada yeni dönem

IBM’in SAN Volume Controller (SVC) çözümü ile Fortis Bank Türkiye'de çevreci dönem başladı.

IBM’in SAN Volume Controller (SVC) çözümü ile Fortis Bank Türkiye'de çevreci dönem başladı.


Fortis Bank Türkiye, IBM’in SAN Volume Controller (SVC) çözümünü Türkiye’de uygulayan ilk banka olarak, finans sektöründe yeni bir işbirliğinin kapılarını açtı. Bankacılıkta, kapsamlı veri saklama ve yönetme biçimlerinin önem kazandığına inanan Fortis Bank Türkiye, depolama sanallaştırması amacıyla, IBM’in SVC ürününü satın aldı. Böylece banka, daha yeşil bir BT altyapısı ile maliyetten ve zamandan tasarruf sağladı.

Fortis Bank Türkiye’nin verdiği bilgilere göre, SVC çözümü ile çevrimiçi veriler, depolama ortamındaki herhangi bir yere kolaylıkla aktarılıyor. SVC çözümü ayrıca, BT bölümündeki maliyet tasarrufuna da katkıda bulunarak, kaynak ve kapasite kullanımının daha iyi yönetilmesini sağlıyor. SVC, bankacılık etkinliklerini desteklemek için kullanılan orta ölçekli depolama aygıtlarının önüne yerleştirilerek, daha hızlı işlemlere imkan tanıyor.

Fortis Bank Türkiye’nin BT yöneticisi Ebru Ilgaz, konuyla ilgili olarak, “Bankamızın IBM’in SVC ürününü satın alması, BT grubunun daha çevik ve uyarlanabilir bir ortama kavuşmasına yardımcı oldu. IBM’in SVC çözümüyle, depolama havuzu tek bir arabirimden yönetildiği için, veri depolama mühendislerimizin üretkenliği arttı. Bu avantaj, kapasite planlamasında esneklik ve depolama alanı kullanımında artış da sağladı. Bu başarı öyküsünün, maliyet ve zamandan tasarruf ederek BT ortamlarını daha yeşil bir hale getirmeyi düşünen diğer bankalara ve şirketlere iyi bir örnek teşkil edeceğine inanıyoruz” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun