Genel 04 ŞUBAT 2010 / 10:38

Veri depolamada tekilleştirme zamanı

Fujitsu, Eternus CS800 ile orta ölçekli şirketlere veri depolama ve yedeklemede uygun çözüm sunuyor.

Fujitsu, Eternus CS800 ile orta ölçekli şirketlere veri depolama ve yedeklemede uygun çözüm sunuyor.


Fujitsu veri depolama alanındaki teknolojilerine bir yenisini daha ekledi. Fujitsu Eternus CS için geliştirilen yeni deduplication (veri tekilleştirme) teknolojisi, kurumlara ekonomik ve kolay yönetilebilen bir çözüm sunuyor. Kurumların disk tabanlı yedekleme stratejileri için ideal bir çözüm olarak gelen Eternus CS'in yeni giriş seviyesi modeli Eternus CS800, orta ölçekteki kurumlar için ideal bir veri depolama ortamı sunuyor.

Veri yedeklemenin daha hızlı gerçekleştirilmesini sağlayan tekilleştirme teknolojileri günümüzün veri merkezlerinin tercih ettiği bir özellik olarak dikkat çekiyor. Özellikle kritik iş verilerinin yedeklenmesi için teyp ortamındaki yedeklemeye göre daha seri bir çözüm sunan disk tabanlı yedekleme stratejisi, aynı zamanda yaşamsal öneme sahip verilerin yer aldığı disklerin teyp ortamına aktarılması aşamasında da önemli bir işleve sahip. Basit olarak saklanan dosyaların ortak format özelliklerini göz ardı ederek sadece değişen veriyi depolamaya yarayan tekilleştirme teknolojisi kurumlara önemli maliyet avantajları sunuyor.

Fujitsu Türkiye Ülke Müdürü Halit Zaim yeni teknolojinin avantajları hakkında şunları söyledi: "Sanal Teyp Kütüphaneleri ile gelen veri yedekleme avantajları ve veri tekilleştirme teknolojisi, kurumlara mevcut disk kapasitelerini en ekonomik şekilde değerlendirme fırsatı verirken, ağ bant genişliğinde de büyük bir ferahlama sağlıyor. Fujitsu, tekilleştirme teknolojisini Eternus CS serisine entegre ederek, özellikle büyümeye odaklanan ve daha çok disk kapasitesine ihtiyaç duyan fiyata duyarlı orta ölçekli şirketlere ekonomik bir çözüm sunmuş oldu. Eternus CS800'ün yenilenen replikasyon becerilerinin ve opsiyonel olarak sunulan teyp entegrasyon özelliğinin esnek çözümler arayan birçok müşterimiz tarafından ilgiyle karşılanacağına inanıyoruz."

Sistem yöneticileri için birçok avantaja sahip olan Eternus CS800, uzak ofis entegrasyonu özelliği ile farklı yerlerde bulunan güvenli veri depolama ortamlarını tek bir yerden çok rahat yedekleyebiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun