Genel 20 KASIM 2008 / 09:19

Veri depolamada çevreci ve ekonomik çözümler

IBM’in New Enterprise Data Center (NEDC) konsepti şirketlere çevreci ve düşük maliyetli çözümler sunmayı hedefliyor.

IBM’in New Enterprise Data Center (NEDC) konsepti şirketlere çevreci ve düşük maliyetli çözümler sunmayı hedefliyor.


NEDC çözümü; etkin enerji kullanımı, iş sürekliliği ve güvenliği, servis yönetimi, sanallaştırma ve bilgi altyapısı unsurlarından oluşuyor. NEDC yasalara uygun hizmet ortamı yaratılması da hedefleniyor. IBM Türk, NEDC konseptinin bir parçası olan Bilgi Altyapısı’nı düzenlediği bir etkinlikle tanıttı.


 


IBM Depolama Sistemleri Başkan Yardımcısı Dieter Muenk, IBM XIV Business Marka Direktörü Michael Speck, IBM Türk Donanım Bölümü Satış Müdürü Kadir Yılmaz ve IBM Türk Donanım Bölümü Yöneticisi Oral Tuntaş’ın katıldığı toplantıda; bilgi sistemleri altyapısının yeniden oluşturulmasına yönelik yöntemler paylaşıldı. Etkinlikte ayrıca, IBM Veri Depolama Çözümleri’ndeki yeni ürünler de tanıtıldı.


 


IBM Türk Donanım Bölümü Satış Müdürü Kadir Yılmaz, “IBM müşterilerine, veri patlamasıyla baş edebilmek için gereksinim duydukları yazılım ve donanım ürünleri ile hizmetler dahil olmak üzere, kapsamlı bir depolama çözümleri portföyü sunuyor. NEDC, teknolojiye ‘daha çok yeşil, daha az masraf’ mantığıyla yaklaşıyor. Lokasyon kavramının ortadan kalktığı 21. yüzyılda, NEDC ile her an, her yerden, her türlü kaynağa erişim imkanı sağlayan BT altyapılarının; ekonomik, hızla uyarlanabilen ve iş ihtiyaçlarıyla paralel hizmet sağlaması hedefleniyor.” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun