Genel 27 EYLÜL 2013 / 09:52

Veri depolamada birinci EMC seçildi

Wikibon'unVMware vSphere Ortamları için Tüm Kategorilerde Entegrasyon Değeri araştırmasında EMC bu yıl da birinci oldu.


 VMware ortamları ile çözüm ve ürün sağlayıcı firmaların entegrasyon araştırmasının “VMware Dominant Çoklu-Hipervizörlü Veri Merkezleri” sonuçlarına göre EMC VNX ve EMC VMAX yalnızca blok depolama kategorisinde araştırmaya katılan on üç ürün arasında önceki üç yılda da olduğu gibi lider veri depolama sistemi seçildi.

VMware ortamları ile çözüm ve ürün sağlayıcı firmaların entegrasyon araştırmasının “VMware Dominant Çoklu-Hipervizörlü Veri Merkezleri” sonuçlarına göre incelen on üç ürün arasından öne çıkan EMC VNX ve EMC VMAX yalnızca blok depolama kategorisinde araştırmaya katılan on üç ürün arasında önceki üç yılda da olduğu gibi lider veri depolama sistemi seçildi.

Teknolojiden Faydalanmak- Yeni Entegrasyonlar

Araştırmaya katılan işletmeler en büyük veri depolama çözümleri üreticilerinin piyasadaki mevcut çözüm ve ürünlerini veri koruma, veri depolama performansı, yönetim, veri depolama ağ desteği ve güvenlik kriterlerine göre değerlendirdi. VMware teknolojisiyle entegrasyon araştırmada en ayırıcı özellik ve vSphere 5.1 kurulumları için de en çok aranan veri depolama niteliği oldu.

EMC’nin VMware ile derinleştirilmiş entegrasyonunun bir kanıtı da EMC Veri Depolama Analitiği Çözümü (EMC Storage Analytics Suite 2.0- ESA).

İşletmeler artık VNX ve VMAX çözüm ailesi içinde ESA’dan faydalanarak, ortamlarını izleyebiliyor ve sorunları olduğunda giderebiliyor. VMware vCenter Operasyon Yöneticisi üzerine kurulmuş olan ESA, analitiği veri depolama alanına yayıyor ve veri depolama ve sanallaştırma yöneticilerine sistemlerini daha iyi izleme olanağı sunuyor. Bu şekilde de etkinlik artıyor ve dolayısıyla da tüm işletmenin verimliliği artıyor. Bağımsız bir analitik çözümü olarak ESA derinlemesine veri depolama analitiği ve VMware ortamı içindeki desteklenen VMAX ve VNX dizilimleri üzerinde uçtan uca topoloji eşleştirme sunmak için tasarlandı.

Ayrıca, EMC ViPR yazılımı tanımlı veri depolama platformu, VMware vCenter Orchestrator ve VMware vCloud Automation Center’la entegrasyon gibi bir çok alanda entegrasyon özelliği sunuyor.

VMware vCenter Operasyonları ile ViPR entegrasyonu veri depolamanın sağlıklı işleyip işlemediğini görüntülemek için tek bir gösterge paneli sunuyor ve EMC Veri Depolama Kaynak Yönetimi (Storage Resources Management – SRM) çözümüyle entegrasyonun kapsamını da genişletiyor. Bu entegrasyonlar 2013’ün ikinci yarısında satışa sunulması planlanan ViPR’ın açıklık özelliğini pekiştiriyor.

RSA Security Analytics çözümünün VMware’in sanallaştırılmış ağ oluşturma platformuyla birlikte çalışabilirlik özelliği de güvenlik yöneticilerinin sanal veri merkezi ve sanal makineler içindeki tüm veri paketlerini ve özellikle de bir sanal makineden diğerine yönelik veri trafiğini  görebilmelerini sağlıyor. Sanal makineler arası veri trafiğinin içine görüntüleme özelliğini ekleyerek, hem fiziksel hem sanal ağların geçişlerini gerçekleştirmek kritik kör noktaları ortadan kaldırıyor ve güvenliği daha etkin kılıyor. Bu şekilde güvenlik ekipleri şüpheli ya da virüslü sanal makinelere hızlı şekilde müdahale edebiliyor.

BT dönüşümünü mümkün kılmak için tasarlanan EMC’nin yeni karma bulut otomasyon çözümleri işletmelerin BT’yi hizmet olarak sunabilmeleri için VMware operasyonları ve yönetim teknolojileri ile entegre olabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun