Genel 17 ŞUBAT 2010 / 09:33

Verbatim ürünlerini CeBIT'te gösterecek

Verbatim 2010 ürün yelpazesini 2-6 Mart tarihlerinde Almanya Hanover CeBIT fuarında sergileyecek.

Verbatim 2010 ürün yelpazesini 2-6 Mart tarihlerinde Almanya Hanover CeBIT fuarında sergileyecek.


Verbatim, Planet Reseller alanı D26 standında, taşınabilir Güç Beslemeli eSATA /USB sabit sürücü ve PowerBay NAS ve RAID sistemleri gibi yeniliklerin yanı sıra yeni USB 3.0 standart harici sabit sürücüyü sergileyecek.

Verbatim, USB 3.0 ile donattığı diskini 1TB kapasiteyle piyasaya sunuyor. 5Gbit/sn'ye kadar erişebilen transfer oranları, mevcut USB 2.0 bağlantısı ile karşılaştırıldığında on kat performans artışı sağlıyor. USB 3.0'ın bir diğer avantajı ise bağlandığı cihazlar için enerji tasarruf modu. Enerji tasarruf modunda elektrik tüketim miktarını azaltarak hem çevreyi hem de kullanıcının cüzdanını düşünüyor.

Ana şirket Mitsubishi Kagaku Medya tarafından geliştirilen güvenilirlik, sağlamlık ve uzun ömürlü kullanım sağlayan kayıt katmanı AZO teknolojisi da Verbatim'in CD-R ve DVD-R'larında başarıyla kullanıldı. Blu-ray disk iç halkasına kadar yazdırılabilir bir yüzeye, çizik, parmak izi ve toza karşı özel bir koruma katmanına sahip. Böylece kayıt veya oynatma esnasındaki hataları önlemek için de yardımcı oluyor. Ürün Mart başından itibaren 10'luk paketlerde satışa sunulacak.