Genel 08 EKİM 2009 / 10:51

Venezuela vahşet içeren video oyunlarına hayır diyor

Uygulanacak olan yasak ailelerce olumlu karşılansa da eleştiriler almaya devam ediyor.

Uygulanacak olan yasak ailelerce olumlu karşılansa da eleştiriler almaya devam ediyor.


Çocuklar arasında oynanan en popüler video oyunları çoğunlukla yaşamı taklit ediyor ve oldukça sakıncalı olabiliyor. Venezuela Ulusal Birliği vahşet içerikli video oyunlarını ve oyuncakları yasaklama yolunda şu aralar. Önümüzdeki haftalarda eylül ayında onay alan kanunun uygulanması bekleniyor.

Ebeveynler ise yasağı alkışlıyor ancak bu yasağı eleştirenler de var. Çünkü Hugo Chavez'in başbakanlığını yaptığı hükümet, ülkede işlenen vahşi cinayetlerle başa çıkmakta zorluk çekiyor ve eleştirenler bu yasağın ülkenin asıl sorunlarını gizlemeye çalıştığını düşünüyor.

Yasak internet kafelere, satıcılara ve bazı pasajlara kepenk kapattıracakken, korsan video pazarını pek etkilemeyecek. Bu ise yasağın eleştirilen bir diğer ironik tarafı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun