Genel 25 EYLÜL 2012 / 13:52

Veliler çocuklarını 'cepten' takip edebilecekler

Veliler çocuklarını 'cepten' takip edebilecekler

Telefon operatörleri, Milli Eğitim Bakanlığı'yla işbirliği yaparak öğrenci, öğretmen ve velilerin MEB veri bankasındaki tüm bilgileri 7 gün 24 saat kısa mesaj yoluyla güvenli bir biçimde takip edebilmesine olanak sağlıyor.Turkcell, Vodafone ve Avea, "Veli Bilgilendirme Sistemi" ile devamsızlıktan sınav sonuçlarına, sınav tarihlerinden karne notlarına, ders programlarından proje bilgilerine, ihtiyaç duyulan tüm bilgilere kısa mesaj yoluyla ulaşılmasına imkan tanıyor.

Kullanıcılar servisten aylık 2 lira karşılığında faydalanabilirken, her türlü bilgiye otomatik kısa mesaj yoluyla sahip olacaklar. Öğrenci TC kimlik numarasını yazıp 8383’e gönderilerek kullanılan servise, internet üzerinden de ulaşılabiliyor. Servisle birlikte açıköğretim ortaokulu öğrencileri ve açıköğretim lise öğrencileri de sınav sonuç bilgileri, sınav yeri, tarihi bilgileri, mezuniyet ve diploma notu bilgileri gibi öğrenmek istedikleri bilgilere ulaşabilecekler.

Veli Bilgilendirme Sistemi ile ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşılabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun