Genel 21 EKİM 2008 / 14:39

Vegatel sanal operatörlere hizmet vermeye aday

Vegatel, Türkiye’de sanal mobil operatörlük lisansı almak isteyen şirket ve kurumlara altyapı çözümleri sağlamak için hazır olduğunu açıkladı.

Vegatel, Türkiye’de sanal mobil operatörlük lisansı almak isteyen şirket ve kurumlara altyapı çözümleri sağlamak için hazır olduğunu açıkladı.

Bundan 2 yıl kadar önce farklı sektörlerden gelen üç ortak tarafından telekom hizmetleri sunmak amacıyla kurulan ve bu alanda gayet başarılı bir performansa imza atan Vegatel, bu alanda edindikleri tecrübeyi ve birbiriyle bağlantılı hizmet yapısını sanal mobil operatörlüğe aday şirket ve kurumların hizmetine sunmaya hazır olduğunu açıkladı. Vegatel yöneticileri, düzenledikleri toplantıda arkasında sanal mobil operatör hizmetlerinden faydalanabilecek sadık bir kitlesi olan, fakat telekom hizmetleri konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan şirketler için ideal bir hizmet sunucu olabileceklerini dile getirdiler. Türkiye’de sanal operatörlüğün özellikle belli özel kesimlere hitap etmek ve penetrasyonu artırmak için önemli bir fırsat olduğunu belirten Vegatel yöneticileri, Türkiye’deki koşulların fiyat avantajı ortaya koymaktan çok, gruplara özgü katma değerli hizmetlerin sunulması için daha ideal bir ortam hazırladığını söylediler. Mobil sanal operatörler, mobil operatörlerle yaptıkları anlaşma çerçevesinde toptan dakika satın alarak abonelerine kendi markaları altında görüşme imkanı sunuyorlar. Buna ek olarak kendi markalarına ait ürün ve promosyonlarla değer ve farklılık yaratarak tercih edilebilir olmayı amaçlıyorlar. Sanal mobil operatör lisanslarının önümüzdeki aylarda dağıtılması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun