Genel 16 AĞUSTOS 2010 / 13:38

Vegas'ın adına yakışan telefon

Tabii 1 milyon doları gözden çıkarmaya hazırsanız...

Tabii 1 milyon doları gözden çıkarmaya hazırsanız...


Birbirinden cafcaflı cep telefonları üretmekle meşhur Gresso, Las Vegas'ın meşhur kumarhanelerinden Luxor'dan ilhamla ürettiği Las Vegas Jackpot Phone adlı yeni modelini Ağustos ayında satışa sunacağını açıkladı. Toplam 180 gram ağırlığında 18 ayar altından üretilen telefon, 45,5 karat ağırlığında doğada ender bulunan siyah elmaslarla süslenmiş. Telefonun tuşları ise toplam 32 karat ağırlığa sahip safir taşından özenle kesilmiş. Arka kapakta yer alan ahşabın, Afrika'da yaşayan 200 yaşındaki bir türden elde edildiği söyleniyor.

Sadece 3 tane üretilen telefonun satış fiyatı ise tam 1 milyon dolar olacak. İşin ilginç tarafı, bunca detaya rağmen telefonu telefon yapacak özelliklerden hiç bahseden yok. Telefon rehberi kaç kişilik, akıllı işletim sistemi var mı, ekran çözünürlüğü nedir gibi konulara hiç değinilmemiş. Herhalde bu telefonu alan bu detayları düşünmez diyorlar ki, haklı da olabilirler.

Telefona uzaktan bakmak istemeyenler için ayrıca safir ve elmasların olmadığı 'hafifletilmiş' bir sürümün de olacağı belirtilmiş. Bunun fiyatı da 20 bin dolar.

Detayları bu adreste görebilirsiniz.