Genel 17 KASIM 2009 / 08:13

Vatan'dan farklı yaklaşım; Vatan Notebook

Alışveriş merkezleri ve caddelerde müşterilerine "Vatan Notebook" mağazaları ile daha çok yakınlaşan Vatan Bilgisayar, Capacity Alışveriş Merkezi'nde, Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan'ın katılımı ile benzersiz ve ilk "Vatan Notebook"u açtı.

Alışveriş merkezleri ve caddelerde müşterilerine "Vatan Notebook" mağazaları ile daha çok yakınlaşan Vatan Bilgisayar, Capacity Alışveriş Merkezi'nde, Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan'ın katılımı ile benzersiz ve ilk "Vatan Notebook"u açtı.


Hayatımızın bir parçası haline gelen notebook'ların aslında bilgisayar kullanımından farklı bir yaşam tarzı olduğunu hissettiren ve bir İngiliz mimarlık firmasının konsept ve mimari tasarımı ile özel olarak hazırlanan "Vatan Notebook" mağazalarının ilkinin açılışında basın mensupları ile bir araya gelen Hasan Vatan, "Vatan Bilgisayar'ın geçmiş dönemlerine baktığımızda, her zaman diğer firmaların yaptıklarının tersini yapan bir marka olduk. Geçmişte rakiplerimiz ne yaptıysa biz hep tersini yaptık ve sonucunda da başarıyı elde ettik. Sektörde son döneme baktığımızda rakiplerimiz büyük mağaza konseptine geçmeye başladılar. Yabancı firmalar da büyük konseptte mağazalarla geliyor. Biz de buradan yola çıkarak, tam tersine, küçük konseptli mağazalar açma yoluna gidiyoruz. Küçük mağaza açarken de yine farklılık yapıyoruz ve bir ilk olan tek ürün kategorisine odaklanmış, Türkiye'de başka bir örneği bulunmayan farklı konseptimiz ile Vatan Notebook'ları açıyoruz." açıklamasında bulundu.

Vatan, 2009 yılının sonuna kadar 20 Vatan Notebook mağazasına ulaşmaya hedefliyor. 2010 sonuna kadar ise hedef 60 mağazaya ulaşmak. Temel olarak AVM'lerde yer alacak Vatan Notebook'lar Capacity Alışveriş Merkezi'nde açılan ilk mağaza sonrası Forum İstanbul ( 17 Kasım Salı ), Neomarin Pendik, Bağdat Caddesi, Forum Ankara, Forum Mersin, Ankara Ankamall ile açılışlara devam edecek. Tüm Vatan Notebook'lar sadece birkaç gün gibi kısa aralıklarla açılmış olacak.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun