Genel 16 ŞUBAT 2012 / 12:53

Van İçin Türkiye Kumbarası'na destek yağıyor

Van İçin Türkiye Kumbarası'na destek yağıyor

Turkcell’in, MEB himayesinde ve TEV işbirliğiyle başlattığı “Van için Türkiye Kumbarası” projesine dört bir yandan destek gelmeye devam ediyor. Bölgede eğitimin devamlılığı sürdürme amaçlı planan projeye son destek sanatçılardan geldi. ünlü sanatçılar Kenan Doğulu, Mustafa Sandal, Hadise, Sumru Yavrucak, Hülya Avşar, Ali Poyrazoğlu, Acun Ilıcalı, Volkan Konak, Erol Evgin, Halit Akçatepe ve Hülya Koçyiğit’ten destek gelirken, sanatçılar proje için çekilecek reklam filminde gönüllü olarak rol aldılar.

Projeden söz etmek gerekirse, ilk etapta Van Merkez’de kurulacak Öğretmen Kampüsü’nün 100 kişi olması planlanıyor. Modüler yapıya sahip olacak kampüs, bir çok aktivite ve sosyal alanı içinde barındıracak. Gelecek bağışlarla birlikte bu ev sayısının 1000’e ulaşması bekleniyor.

Turkcell tarafından yaptırılacak 100 kişilik öğrenci yurdu, çelik konstrüksiyon, depreme dayanıklı ve güvenli bir yapı olarak tasarlanıyor. Yurtta lise öğrencilerinin kalması planlanırken, kalacak öğrencilerin MEB koordinasyonunda ihtiyaç sahipliği göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek.

Endüstri Meslek Liseleri’nde okuyan 100 başarılı öğrenciye Turkcell ve TEV işbirliğinde burs dağıtılacak olması ise projenin güzel yanlarından bir diğeri.

Yardımlar çığ gibi büyüyor

Sadece 2 hafta gibi kısa bir sürede 2 milyon lira üzerinde bağış toplayan projeye, dileyen kişi ve kurumlar 60 bin lira karşılığında bir ailenin barınabileceği nitelikte bir evin yapımına destek olarak katılabilecekler. Bu evlere, bağış yapan kişi veya kurumların isimleri verilecek.

Tüm operatörlerden VAN yazıp 5283’e göndererek projeye 5 lira katkıda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra www.turkiyekumbarasi.com adresinde kredi kartı aracılığıyla bağış yapılabiliyor. Ayrıca bir çok banka kampanya özelinde işlem ücreti almadan hesap numaraları açarak projeye destek oldu.

Reklam filmini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ICd6uEOtfRY&list=UUtnL0xKKLRUam47Y2W5wegg&index=1&feature=plcp[/youtube]

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun