Genel 01 TEMMUZ 2010 / 08:18

VAIO'lar cayır cayır yanıyor

Sony, kasasını eritecek kadar ısınan 500 bine yakın VAIO dizüstü bilgisayarını geri çağırdı.

Sony, kasasını eritecek kadar ısınan 500 bine yakın VAIO dizüstü bilgisayarını geri çağırdı.


Sony'nin VAIO F ve C serilerinde önemli bir sıcaklığı kontrol sorunu ortaya çıktı. Bu da dizüstü bilgisayarların aşırı ısınmasına neden oluyor. Durum öyle ciddi ki, Sony'den gelen açıklamaya göre, dizüstü bilgisayarların dış yüzeyinde aşırı ısınma yüzünden şekil değişiklikleri bile görülebiliyor.

Sony bu nedenle yılbaşından beri sattığı 535 bin dizüstü bilgisayarını geri çağırdı. Sony ayrıca konuyla ilgili olarak işlemci hızını düşürmeye ve işlemci voltajını azaltmaya yönelik bir BIOS güncellemesi de yayınladı. BIOS'u bu adresten http://genesis.sony-europe.com/instranet/ccil_sony/selfservice/index.jsp?DocId=47558&l=en_GB temin edebilirsiniz.

Sony'nin internet sitesindeki sorgulama ekranından dizüstü bilgisayarın seri numarasını girerek ısınma sorunu yaşayıp yaşamayacağınızı öğrenebiliyorsunuz. Eğer sizin de VAIO dizüstü bilgisayarınız varsa ve sorun yaşayanlardansanız vakit kaybetmeden Sony ile irtibata geçmenizi öneririz.

Seri numarasını kontrol etmek ve Sony ile istibata geçebilmek için http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/programs/f11cw2/index.aspx adresini kullanabilirsiniz.