Genel 22 ŞUBAT 2010 / 11:54

Uzay mekiği Endeavour iniş yaptı

Uluslararası Uzay İstasyonu'na hizmet veren Endeavour 10. seferinden başarıyla döndü.

Uluslararası Uzay İstasyonu'na hizmet veren Endeavour 10. seferinden başarıyla döndü.


CNN kaynaklı habere göre uluslararası uzay istasyonuna gerçekleştirdiği iki haftalık bir görevden sonra, uzay mekiği Endeavour pazar akşamı Kennedy Uzay Merkezi'ne iniş yaptı.

Mürettebatın başındaki isim George Zamka eve varmanın müthiş bir duygu olduğunu ve görevin harika bir macera olduğunu dile getirdi.

Görev sırasında Uluslararası Uzay İstasyonu'na üçüncü bağlantı modülünü yerleştiren mürettebat, aynı zamanda yedi pencerelik bir kontrol odası geliştirmişti.

Endeavour için yaklaşık 2,5 milyon kilometrelik bir yolculuğua karşılık gelen bu son görev, aynı zamanda mekiğin uzay istasyonuna yaptığı onuncu yolculuk oluyor. Endeavour bu seferle görevinin yüzde 90'ını tamamlamış durumda. Program sona ermeden önce istasyona dört uzay mekiği daha fırlatılacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun