Genel 04 MAYIS 2010 / 09:08

Uygulama geliştiricilere yeni yarışma

"Calling All Innovators 2010" yarışmasının Nokia Türkiye tarafından düzenlenen bacağında, Türkiye'deki Nokia kullanıcılarına özel yerel uygulamalar yarışacak.

"Calling All Innovators 2010" yarışmasının Nokia Türkiye tarafından düzenlenen bacağında, Türkiye'deki Nokia kullanıcılarına özel yerel uygulamalar yarışacak.


Nokia, dünyanın tüm uygulama geliştiricilerini davet ettiği bir yarışma başlattı. Tüm dünyada küresel uygulamaların yarışacağı "Calling All Innovators 2010" yarışmasının Nokia Türkiye tarafından düzenlenen bacağında da Türkiye'deki Nokia kullanıcılarına özel yerel uygulamalar yarışacak.

Nokia'nın geliştirme platformu seçenekleri, farklı yetkinliklere sahip geliştiricilerin Nokia cihazları için kolayca uygulama geliştirebilmelerini sağlıyor. Bu platformlardan Web Runtime ve Flash Lite, özellikle web ve zengin internet uygulama (RIA) geliştiricilerine mobil uygulama dünyasının kapılarını açıyor.

Nokia Türkiye tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda kazanan yerel uygulama sahipleri, birincilik ödülü olarak 6 bin TL, ikincilik ödülü olarak 3 bin TL, üçüncülük ödülü olarak da Nokia N97 mini gibi cazip ödüllerin sahibi olacaklar. Uluslararası yarışmada ise birinciye 30 bin ABD doları, ikinciye 15 bin ABD doları, üçüncüye 5 bin ABD doları ödül verilecek. Yerel değerlendirmede ilk üç yarışmacıya verilecek ödüllerin yanı sıra ilk 10'a giren uygulamaların sahipleri de Ovi Mağaza'da ücretsiz yayıncı hesabı açabilecekler. Detaylı bilgi almak isteyenler www.callingallinnovators.com/turkey adresini ziyaret edebilirler.