Genel 09 ARALIK 2010 / 07:59

Uygulama geliştiriciler Fundry.com'da yatırımcı buluyor

İş modeliyle hem yatırımcılar hem de geliştiriciler kazanıyor, açık kodlu yazılımların önü açılıyor.

İş modeliyle hem yatırımcılar hem de geliştiriciler kazanıyor, açık kodlu yazılımların önü açılıyor.


Oluşturulan siteyle açık kodlu projeler, WordPress eklentisi, iPhone ya da Android uygulaması geliştiricilere yatırım yapılabiliyor. Fundry.com yatırımcılarla geliştiricileri bir araya getiriyor.

Eğer bir uygulamanız varsa ve geliştirmek için sermaye istiyorsanız siteden gelen bağışlarla bunu gerçekleştirmek mümkün. Sadece siteyi ziyaret edenlerin uygulama projesini ne kadar beğendiğine göre işleyen sistem, girişimcileri teşvik için kurulmuş.

Sitenin kurucuları, hem geliştirenlerin ihtiyaç duydukları parayı bulabilmeleri sayesinde hem de kullanıcıların istedikleri yazılıma ulaşabilmeleri sayesinde çift taraflı memnuniyet oluşturduklarını belirtti.

Ödeme sistemi PayPal üzerinden çalışan platform, yarattığı iş modeli sonucunda bağışlardan yüzde 5 alıyor. Yatırımcıları ve geliştiricileri bir araya getiren platform fikri oldukça iyi görünüyor.

Siteye http://fundry.com/project adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun