Genel 21 ARALIK 2009 / 13:45

Utrecht'e sürdürülebilir park ve sürüş tesisi yapılacak

Enerji tasarrufu olan park ve sürüş tesisi projesi, iki ayrı aşamada gerçekleştirilecek.

Enerji tasarrufu olan park ve sürüş tesisi projesi, iki ayrı aşamada gerçekleştirilecek.


KCAP mimarları ve tasarımcıları JHK Architecten ile birlikte Utrecht'te bir park ve sürüş tesisi tasarım yarışmasını kazandı. Proje, Utrecht Belediyesi tarafından onaylandı ve iki ayrı aşamada gerçekleştirilecek. Her biri bin park alanına sahip olmakla birlikte tüm tesis 31 bin metre kare inşa alanı gerektiriyor.

Projenin ilk aşamasının 2011'de tamamlanması bekleniyor. İkinci aşama ise 2012 ve 2015 arasında inşa edilecek. Bu tesis, A2 Utrecht-Amsterdam otobanında Papendrop Ofis Parkı ve Hooggelegen Kavşağı arasında konuşlanacak.

Sürdürülebilir tesislerin merkezi, ağaçlık bir alana açılıyor. Bu açık alan doğal ışığa ve havalandırmaya imkan verirken, genel enerji masrafını ve tesisin karbon ayak izini azaltıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun