Genel 30 TEMMUZ 2010 / 13:31

USB yutan adamın hikayesi dinleyeni şaşırtıyor

ABD'li bir adam içinde suç delilini sakladığı USB’yi yutmuş.

ABD'li bir adam içinde suç delilini sakladığı USB’yi yutmuş.


ABD’de dolandırıcılıktan yargılanan Florin Necula isimli bir adam suç delillerini sakladığı USB belleği yuttuğunu mahkemede itiraf etti. Federal mahkemede ilk kez rastlanan bu olay bir hayli şaşkınlık yarattı.

Dolandırıcılık operasyonunda ATM makinelerini taramakla suçlanan Necula’nın karanlık ellerin de yardımıyla milyonlarca dolar elde ettiği biliniyor. Mahkemede Kingston marka flaş bellek yuttuğunu itiraf eden Necula, soğukkanlı tutumuyla hakimi hayli şaşırttı.

Necula bu itirafı yapmış olmadan önce yetkililer suçlunun taşınabilir bilgisayarı, kameraları, cep telefonu ve USB sürücülerini zaten incelemişti. Suçlunun bağırsak yolunda sıkışmış olan bellek, cerrahi müdahale ile alınacak ve yetkililere teslim edilecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun